مولایی: امیدوارم اتفاقات المپیک ریو برای جودوی ایران تکرار نشود

تهران- ایرنا - قهرمان سال 2018 جودوی جهان با اشاره به اینکه این رشته برای ادامه روند موفقیت های اخیر خود نیاز به آرامش دارد، گفت: از وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک می خواهم تا اتفاقات المپیک 2016 ریودوژانیرو برای جودوی ایران تکرار نشود.

«سعید مولایی» روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا، تصریح کرد: اکنون تمرینات تیم ملی جودوی ایران با قدرت پیگیری می شود تا در رقابت های گرنداسلم فرانسه که از 19 بهمن ماه آغاز می شود به میدان برویم.
وی افزود: با برنامه ریزی کادر فنی و فدراسیون در اردوها حاضر شدیم که اعزام به کمپ جهانی ازبکستان با تصمیم مسئولان فدراسیون لغو شد و اکنون مدیران قول داده اند که در رقابت های فرانسه حضور یابیم.
مولایی با بیان اینکه اعضای تیم ملی جودوی ایران مراحل آماده سازی را با قدرت تحت نظر سرمربی تیم ملی ادامه می دهند، افزود: امیدوارم انتخابات فدراسیون جودو زودتر برگزار شود تا فدراسیون از این حالت خارج شود و هرچه سریعتر، رئیس خود را بشناسد.
دارنده مدال طلای جهان، تصریح کرد: چنانچه شرایط فدراسیون تغییر کند و از مسیر 2 سال اخیر خود فاصله بگیرد، دوباره از موفقیت دور خواهیم شد.
وی در مورد عملکرد موفق جودو ایران در سال 2018 میلادی که با کسب نتایج خوب در بازی های آسیایی جاکارتا و مسابقات جهانی باکو همراه شد، گفت: من و تمام افرادی که مدال کسب کردیم، مدیون مدیریت برنامه محور «محمد درخشان» و زحمات سرمربی و کادر فنی هستیم. این تیم جوان و یکدست برای رسیدن به شرایط خوب، سختی های زیادی کشید و اکنون نباید عقب گرد داشته باشد.
مولایی در خصوص دلایل موفقیت جودوی ایران در سال گذشته میلادی، توضیح داد: یک مجموعه هماهنگ و همدل بودیم که برنامه ها با هدایت سرمربی به خوبی پیش رفت و به موفقیت در بازی های آسیایی و قهرمانی جهان منجر شد.
بهترین جودوکار وزن منهای 81 کیلوگرم جهان در سال 2018 خطاب به مسئولان ورزش کشور، گفت: تقاضا دارم، مدیری در راس فدراسیون جودو قرار بگیرد که این رشته المپیکی با آرامش برنامه های خود را پیش ببرد.
مولایی با گذری به گذشته، اظهار داشت: متاسفانه پیش از المپیک 2016 ریو تغییرات مدیریتی در فدراسیون سبب شد تا نتوانیم در این رویداد مهم به خواسته های خود برسیم و در واقع دود تغییرات و حواشی به چشم جودوکاران رفت.
دارنده مدال نقره بازی های آسیایی جاکارتا، گفت: سرمربی و مدیرتیم های ملی که زحمات زیادی را در 2 سال اخیر متحمل شده اند، بهتر است مورد حمایت مدیران قرار بگیرند تا به هدفمان در المپیک 2020 توکیو دست یابیم و دوباره اتفاقات تلخ گذشته تکرار نشود.
ملی پوش وزن منهای 81 کیلوگرم جودوی ایران در خصوص آشفتگی ایجاد شده چند روز اخیر در فدراسیون جودو، گفت: امیدوارم این مساله پایان داده شود، چرا که حاشیه هیچ سودی ندارد.
وی گفت: تیم ملی ایران پس از حضور در فرانسه، مسابقات قهرمانی آسیا در امارات، جهانی ژاپن و چندین مرحله رقابت های گرنداسلم و گرندپری را پیش روی دارد که حضور موفق در این رویدادها و کسب سهمیه المپیک، هدف اصلی ما خواهد بود.
ورزشی**3783**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال