ایران قهرمان مسابقات بین المللی کاراته نوجوانان باکو شد

باکو - ایرنا – تیم ملی نوجوانان ایران در مسابقات بین المللی کاراته ' آرپاچای اوپن ' باکو با کسب دو مدال طلا ، دو نقره و یک برنز قهرمان این مسابقات شد .

به گزارش روز دوشنبه ایرنا ، مسابقات بین المللی کاراتهن باکو با حضور 800 کاراته کار از جمهوری آذربایجان ، روسیه ، ترکیه ، آمریکا ، گرجستان ، رژیم صهیونیستی ، ازبکستان، قزاقستان ، اوکراین، چک و تیم ملی 14 نفری نوجوانان کشورمان با سرمربیگری اکبر عبدلی طی روزهای 28 الی با بامداد اول بهمن برگزار شد .
در رقابت های رده سنی نوجوانان 'امیر رضا برزویی' و 'علی زمانی' دو عضو تیم ملی نوجوانان کشورمان به ترتیب در اوزان 52 و 63 کیلوگرم توانستند با شکست همه حریفان خود صاحب مدال طلا شوند .
'حسین علی نژاد' و 'طاها بشاورد' دو عضو تیم ملی نوجوانان کشورمان نیز به ترتیب در اوزان 53 و به اضافه 70 کیلوگرم مدال نقره را به ارمغان آوردند .
همچنین علی توکلی در وزن منهای 70 کیلوگرم در این مسابقات بین المللی به مدال برنز قانع شد .
در این رقابت ها نوجوانان تیم ملی جمهوری آذربایجان با دو مدال طلا ، یک نقره و یک برنز دوم ، تیم ملی گرجستان با یک مدال طلا و یک نقره و دو برنز سوم شدند .
در این مسابقات بین المللی علاوه بر تیم ملی نوجوانان ایران ، 25 کاراته کار آزاد در رده سنی مختلف کشورمان به سرپرستی 'یوسف قاطع' در سبک ' شوتاکان JSKA ' رقابت کردند که توانستند صاحب یک مدال طلا دو نقره و هفت برنز شوند .
در این سبک رقابت های کاراته امین شفیعی در کاتا نوجوانان صاحب مدال طلا و نیز دریا سلیمان زاده و آناهیتا تکلوی نژاد دو بانوی کاراته کار به ترتیب در کومیته جوانان در وزن منهای 52 کیلوگرم و کومیته نونهالان به اضافه 45 کیلوگرام مدال نقره را از آن خود کردند .
همچنین در رقابتهای کاراته سبک ' شوتاکان JSKA ' در میان مردان علی رضا علی زاده و در میان بانوان شکیبا فرح لقا ، مریم همایونی ، فاطمه حیدری ، ثنا نگهدار و الهام محمد علی زاده صاحب مدال برنز شدند .
اکبر عبدلی سرمربی تیم ملی نوجوانان کشورمان ضمن ابراز رضایت از سطح برگزاری این مسابقات بین المللی گفت : با توجه به این که این اولین سفر برون مرزی اعضای تیم ملی بود از نظر کسب تجربه حضور در رقابت های بین المللی از اهمیت خاص برخوردار بود .
وی افزود: هدف عمده ما این بود که اعضای تیم ملی آشنایی بیشتر با مسابقات برون مرزی داشته باشند و بهن تجربیات خود بیافزایند .
عبدلی اردوی مشترک چند روزه اعضای تیم ملی نوجوانان کشورمان همراه با کاراته کاران نوجوان جمهوری آذربایجان و چک در باکو را نیز برای تیم ملی کشورمان ثمر بخش توصیف کرد .
خاورم ** 337** 1579

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال