وزارت ارشاد برای آزمون استخدامی فراخوان داد

تهران - ایرنا - وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به منظور رفع کمبود نیروی انسانی در تعدادی از ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و در پست‌های کارشناس امور فرهنگی و کارشناس امور هنری با انتشار فراخوانی نیروی جدید می‌پذیرد.

به گزارش یکشنبه شب خبرنگار فرهنگی ایرنا ، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام این خبر افزود: ششمین آزمون استخدامی متمرکز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با سایر دستگاه‌های اجرایی کشور، روز جمعه ١٧ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.
این گزارش می افزاید : متقاضیان و علاقمندان می‌توانند از امروز تا پایان روز سه‌شنبه نهم بهمن ماه سال جاری با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی الکترونیکی www.hrtc.ir از نحوه ثبت‌نام و شرکت در آزمون و چگونگی برگزاری آن مطلع شوند.
بر اساس اجرای ماده ٤٤ قانون مدیریت خدمات کشوری و دستورالعمل شیوه برگزاری آزمون عمومی و تخصصی، استخدام افراد در دستگاه‌های اجرایی با هماهنگی سازمان اداری و استخدامی کشور انجام می‎شود؛ ثبت نام ششمین آزمون مشترک فراگیر برای جذب در٢٠ دستگاه اجرایی در نظر گرفته شده است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از جمله این دستگاه‌ها به شمار می‌رود.

** بهره مندی نیروهای قراردادی از آزمون استخدامی

در این گزارش تاکید شده است :نیروهای قراردادی وزارت متبوع چنانچه واجد شرایط شرکت در آزمون یاد شده برای وزارتخانه یا سایر دستگاه‌های اجرایی باشند، می‌توانند پس از شرکت و پذیرفته‌شدن از مزایای آن بهره‌مند شوند؛ همچنین با توجه به رأی دیوان عدالت اداری شرط بومی بودن در این آزمون لحاظ نمی‌شود.
یادآور می‌شود این تاریخ تمدید نخواهد شد و ثبت نام پس از اتمام مهلت یاد شده غیرفعال خواهد شد.
فهرست مشاغل مورد تقاضای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم اکنون در سایت این وزارتخانه به نشانی https://www.farhang.gov.ir قابل دسترسی و مشاهده است.

** ششمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی دریک نگاه

به گزارش ایرنا ،براساس اعلام مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی بیش از چهار هزار نفر استخدام دستگاه های دولتی می شوند.
تعداد افراد پذیرفته و استخدام شده از طریق دو آزمون کتبی و مصاحبه در ششمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی ٤ هزار و ٤٦٤ نفر خواهد بود.
سید عزیز آشنا در نشست خبری گفت: در مهلت ١٠ روزه ثبت نام امکان ویرایش پروفایل برای ثبت نام کنندگان وجود دارد و سامانه ثبت نام نیز hrtc.ir است که به سازمان جهاددانشگاهی تعلق دارد.
دفترچه راهنما نیز در این سامانه بارگزاری شده است دارای تمامی اطلاعات است و از متقاضیان خواست تا دفترچه را به دقت مطالعه کنند.
به گفته وی دو دفترچه سوال عمومی و اختصاصی به هر یک از دستگاه ها اختصاص یافته و داوطلبان مطالعات خود را با دروس سرفصل های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آماده سازند و منابع خارجی به هیچ وجه مورد تایید و توصیه ما نیست. از این رو مطالعه دروس رسمی نظام آموزشی کشور توصیه می شود.

** شرایط سنی شرکت در آزمون

مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی همچنین درباره شرط سنی متقاضیان می گوید :در برخی مشاغل پذیرش دیپلم نیز داریم. شروط سنی برای مقطع دیپلم حداقل 20 و حدکثر 25 سال است. همچنین برای مقطع کاردانی حداکثر سن 30 سال، برای مقطع کارشناسی حداکثر سن 35 سال، برای مقطع کارشناسی ارشد حداکثر سن 40 سال و برای مقطع دکتری حداکثر 45 سال لحاظ شده است.
به گفته وی، شروط سنی دارای تبصره هایی مانند اضافه یا کسر شدن دوران خدمت و مدت زمان سابقه بیمه دولتی است.

** بارم بندی سئوالات

بنا برگفته آشنا ،پرسش های آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی کشور تستی بوده و همگی ضریب یک دارد. همچنین هر پاسخ نادرست یک سوم نمره منفی را شامل می شود.
مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی همچنین با اشاره به اینکه نمره دروس عمومی 40 درصد و دروس اختصاصی 60 درصد در نمره کل تاثیر خواهد داشت، اظهارداشت: سوالات عمومی نیز اهمیت دارند و در پذیرش نهایی 70 درصد نمره آزمون کتبی و 30 درصد مصاحبه موثر است.
این مقام مسئول در سازمان جهاد دانشگاهی در باره پذیرش چند برابر ظرفیت نیز گفت: هر یک از متقاضیانی که 50 درصد از بالاترین امتیاز را کسب کنند، برای چند برابر ظرفیت انتخاب می شوند که در اطلاع رسانی های بعدی اعلام می شود.

** بومی بودن امتیاز محسوب نمی شود

آشنا ادامه می دهد که در این آزمون بومی بودن امتیاز محسوب نمی شود و مرکز آزمون جهاد دانشگاهی تنها، مجری و برگزارکننده آزمون است لذا تمامی قوانین و ضوابط نیز از طریق سازمان امور استخدامی کشور اعلام و مرکز هیچ تصمیمی در مورد قوانین اعمال نمی کند.
وی در باره سهمیه ایثارگران 25 درصد و ایثارگران 5 درصد توضیح داد: 20 دستگاه اجرایی در این آزمون نیرو استخدام می کنند که از میان آن برخی سهمیه ها به ایثارگران اختصاص یافته است. ایثارگران با سهمیه 25 درصد شامل، جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا، همسر و فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر، همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت، خواهر و برادر شهید است. همچنین سهمیه ایثارگران 5 درصد شامل، رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها، همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها، فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت است.

** نحوه ورود اطلاعات ایثارگران

آشنا درباره نحوه ورود اطلاعات ایثارگران نیز هم اظهار داشت: سامانه آزمون به سامانه یاد شهید و امورایثارگران وصل است. متقاضیان ایثارگر پس از ورود کد خود در سامانه مورد تایید یا رد بنیاد شهید قرار می گیرند. اگر به هر دلیل کد ایثارگر یا کد ملی وی رد شد، باید سهمیه معمولی ثبت نام کرده و سپس به بنیاد شهید مراجعه و رفع مشکل کند. مجددا وارد سامانه شده واطلاعات خود را ویرایش و سهمیه خود را وارد کند.

** هزینه شرکت در آزمون

هزینه شرکت در این آزمون نیز 36 هزار و 500 تومان است که 500 تومان برای ارسال پیامک از متقاضی دریافت می شود. متقاضیان پس از تکمیل اطلاعات و واریز مبلغ کد رهگیری دریافت می کنند که مراحل بعدی ثبت نام و دریافت کارت توسط آن صورت می گیرد.
به گفته آشنا، هر یک از متقاضیان که کد رهگیری خود را فراموش کنند با ورود دوباره به سامانه و استفاده از قسمت درنظرگرفته شده برای بازیابی کد رهگیری، مجددا درخواست کد داده و کد رهگیری مورد نظر به شماره تلفن همراه آنان ارسال می شود. از این رو لازم است متقضیان یک شماره همراه معتبر و فعال به سامانه معرفی کنند.

** جهاد دانشگاهی مجرای دریافت اخبار و اطلاعات

وی با تاکید بر اینکه تنها مجرای دریافت اخبار و اطلاعات سایت های مربوط به جهاد دانشگاهی بوده و هیچ یک از کانال های فضای مجازی در این باره مسئولیتی ندارند، عنوان کرد: از متقاضیان درخواست داریم تا با آرامش به مطالعه پرداخته و ادعای هیچ یک از سایت ها در باره ارائه سوال های آزمون را نپذیرند.
آشنا گفت: متقاضیان تنها حق شرکت در آزمون یک دستگاه اجرایی و یک عنوان شغلی دارند و چنانچه پس از اعلام نتایج و بررسی مدارک متقاضیان مشخص شود که اطلاعات وارد شده نادرست بوده یا متقاضی دارای مدرکی مغایر مدرک اعلام شده برای عنوان شغلی انتخاب شده است، به طور کامل از چرخه استخدام حذف خواهد شد.
مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی تاکید کرد: دستگاه های اجرایی کشور در طراحی پرسش های ششمین آزمون فراگیر استخدامی دخالتی ندارند و این مهم توسط مرکز آزمون جهاد دانشگاهی صورت می گیرد.

** دستگاه های مشمول استخدام ششم

این دستگاه های اجرایی شامل سازمان امور اراضی کشور، بانک ملی ایران، بنیادشهید و امور ایثارگران، دیوان عدالت اداری، روزنامه رسمی کشور، سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان بهزیستی کشور، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا)، سازمان شیلات ایران، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور(مادر تخصصی)، مرکز اورژانس تهران، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت ورزش و جوانان هستند.
فراهنگ ** 1355 **

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال