قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی:

آمریکا به دنبال کاهش نفوذ ایران در منطقه است

تهران - ایرنا - قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: آمریکا با شبهه افکنی، نا امید کردن ،ایجاد شکاف و فاصله میان مردم و مسئولان به دنبال کاهش و جلوگیری از نفوذ سیاسی ایران در منطقه است که البته با هوشیاری و بصیرت مردم این اتفاق نخواهد افتاد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ،نصرت الله لطفی در نشست هم اندیشی مدیران فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری های سراسر کشور که در محل دفتر مرکزی این شورا برگزار شد، سیاست ها و راهبردهای کلان برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تشریح کرد.
وی اظهارداشت: فعالیت شهرداری ها امروز تنها محدود به ارائه خدمات شهری و عمرانی نیست، بلکه در عرصه های فرهنگی و اجتماعی فعال هستند و بهترین همکاری و تعامل فی مابین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و شهرداری های سراسر کشور صورت می گیرد و در واقع شهرداری ها عضو رسمی این نهاد مقدس در عرصه برگزاری مراسم و ایام الله انقلاب اسلامی هستند.

**دشمن از مقابله با ایران در عرصه های نظامی کاملا مایوس است.
لطفی اضافه کرد: امسال با توجه به شرایط حساسی که در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب پیش رو داریم وظیفه خطیری بر عهده ما نهاده شده است چراکه امروز در یک جنگ ترکیبی پیچیده و عرصه دفاع مقدس قرار داریم که به مراتب سخت تر از جنگ نظامی است، چرا که دشمن در عرصه های نظامی کاملا مایوس شده و به دنبال تحمیل جنگ اقتصادی و رسانه ای علیه نظام و ملت ایران است.
وی خاطرنشان کرد: امسال تنها به برنامه های سنتی و سنواتی 39 سال گذشته اکتفا نکنیم و همه امکانات، ابزارها و فعالیت های تبلیغی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با نگاه تبیینی و با توجه به این رویکرد کلان صورت گیرد.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور اظهار داشت: انقلاب اسلامی به عنوان بزرگ ترین رخداد نیمه قرن بیستم و یک پدیده جهانی بی نظیر خارج از اداره قدرت های شرق و غرب به پیروزی رسید و نگاه های جهانی را به خود معطوف کرد.

** دشمن در جنگ نرم رسانه ای عموم مردم را هدف قرار داده است
به گفته وی انقلاب اسلامی از همان سال های نخست پیروزی با انواع توطئه های سیاسی، فرهنگی و نظامی مواجه شد که هر یک از آنها به تنهایی برای ساقط کردن یک نظام کافی بود ولی به لطف خداوند متعال و حضور مردم در صحنه همه این توطئه ها خنثی شد.
رئیس ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داد: دشمن در یک جنگ نرم رسانه ای هوشمند و به ظاهر نامحسوس، عموم مردم را هدف قرار داده است و به دنبال ایجاد ناامیدی و کاهش اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی است و ما رسالت داریم که امیدآفرین باشیم چرا که مهمترین مؤلفه قدرت در نظام اسلامی مردمی بودن آن است.
لطفی همچنین گفت :برای اولین بار از صدر اسلام تاکنون یک حکومت اسلامی و حکومت الله به برکت حضرت امام خمینی(ره) در کشور ایران شکل گرفت و خدا را شاکریم که در زمان حیات ما تحقق یافت. بنابراین شایسته است بزرگداشت 40 سالگی این نظام مقدس که دوران بلوغ، تکامل و نشاط را پیش رو دارد، به نحو مناسب و زیبنده برگزار شود.

**آمریکا به دنبال کاهش نفوذ ایران در منطقه است
لطفی با اشاره به اینکه امروز آمریکا بر سردوراهی است، اظهار داشت: آمریکا چاره ای جز این دو راه ندارد یا باید از قدرت اول دنیا بودن چشم پوشی کند و یا از نفوذ سیاسی ایران در منطقه جلوگیری کند لذا به دنبال شبهه افکنی، ناامیدی و ایجاد شکاف و فاصله میان مردم و مسئولین است که البته با هوشیاری مردم این اتفاق نخواهد افتاد.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور اضافه کرد: امروز دشمن مایوس از همه توطئه های 40 سال گذشته است و اذعان دارد که برای کدخدای دهکده جهانی بودن باید با نفوذ ایران و انقلاب اسلامی در منطقه مقابله کرد.
وی درعین حال، بزرگداشت 40 سالگی انقلاب اسلامی را فرصتی برای روشنگری، آگاهی بخشی و تبیین کارنامه 40 ساله نظام عنوان کرد و افزود: باید این دستاوردها را برای نسل جوان که دوران قبل از انقلاب و جنگ تحمیلی را درک نکرده اند تشریح کنیم.

** تداوم برنامه های بزرگداشت 40 سالگی انقلاب در سالهای آینده
لطفی در بخش دیگری از سخنانش به ایام فاطمیه و تقارن آن با دهه فجر انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: حرمت این ایام را باید رعایت کنیم و در عین حال جشن های انقلاب را با رعایت شئونات اسلامی برگزار کنیم.
وی ایام فاطمیه را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: نباید از حفظ شئونات اسلامی غفلت کنیم.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور همچنین اظهار داشت: دشمن به دنبال تحریف و عادی جلوه دادن دستاوردهای انقلاب اسلامی است. این دستاوردها با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست و در شرایط جنگ و تحریم و فشار به دست آمده است.
لطفی یادآور شد: این فعالیت ها و برنامه ها محدود به دهه فجر و امسال نیست و ماموریتی است که آغاز شده و در سال های آینده نیز ادامه دارد.

** مراسم گلبانگ الله اکبر و نورافشانی امسال روز 22 بهمن برگزار می شود
لطفی در بخش دیگری از سخنانش به تغییر زمان برگزاری مراسم نورافشانی به دلیل ایام فاطمیه اشاره کرد و گفت: نورافشانی و همچنین گلبانگ الله اکبر که هر ساله شامگاه 21 بهمن ماه برگزار می شد، امسال به دلیل رعایت شئونات اهل بیت(ع) و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) ساعت 19 روز22 بهمن برگزار می شود.

** قدرت گفتمانی انقلاب اسلامی عامل اقتدار و توسعه پایدار ایران
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور هم در این نشست با اشاره به مولفه های قدرت و اقتدار یک کشور گفت: قدرت گفتمانی انقلاب اسلامی عامل اقتدار و توسعه پایدار ایران است.
مهدی جمالی نژاد افزود: شهرداری ها یکی از شاخصه های مهم در توسعه و پایداری کشور هستند اما مهمترین شاخصه در توسعه پایدار موضوع اقتدار است، کشوری که اقتدار نداشته باشد پایدار نیست.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور افزود :وجود و تداوم اقتدار در هر کشوری نیازمند سه مولفه است. مولفه اول قدرت خدادادی است که شامل بسترهای توسعه و منایع طبیعی و شرایط جغرافیایی و اقلیمی و همچنین تاریخ آن کشور می شود.
وی افزود: مولفه دوم، قدرت اکتسابی از جمله قدرت علمی، نظامی و فرهنگی است و مولفه سوم که مهمترین عامل اقتدار است، قدرت گفتمانی است که ملت ایران با رهبری امام راحل برای نخستین بار آن را تجربه کرد، قدرتی که مبتنی بر گفتمان استکبارستیزی و برائت از شرق و غرب بود.
جمالی نژاد تصریح کرد: آنچه می تواند شهرها را بانشاط و پویا کند، رویکرد فرهنگی و اجتماعی فعالیت ها در کنار کارهای عمرانی است و این که برای اداره شهرهای خود حرف جدیدی داشته باشیم و در عرصه گفتمان سازی برای شهرها وارد حوزه عمل شویم. خوشبختانه امروزه کارکرد شهرداری ها عوض شده است و غیر از فعالیت های عمرانی می توانند در عرصه های اجتماعی نیز فعالیت کنند و موفق باشند.
وی در ادامه از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در بندرعباس خبر داد و افزود:این نمایشگاه از یکم تا سوم اسفند ماه در بندرعباس برگزار خواهد شد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور افزود: سعی کردیم این نمایشگاه را در یک استان محروم برگزار کنیم و در استان بوشهر و شهر بندر عباس میزبان بسیاری از وزرا و مسئولان از جمله وزیر کشور باشیم.
جمالی نژاد با تاکید بر ضرورت توزیع مناسب فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و عمرانی گفت:این فعالیت ها باید در نقاط مختلف شهر و استان های مختلف توزیع شود و در مناطق کم برخوردار نیز زمینه حضور و مشارکت حداکثری مردم در چهل سالگی انقلاب فراهم گردد. همچنین فعالیت های فرهنگی و هنری می تواند از سالن ها و فرهنگسراها به معابر و فضاهای باز شهر گسترده گردد.
در ادامه هر یک از اعضاء جلسه برنامه های شاخص استان و همچنین انتظارها و پیشنهادهای خود پیرامون برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را عنوان کردند.
فراهنگ ** 1355 ** 1418

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال