رئیس سازمان امداد و نجات در گفت و گو با ایرنا:

امدادرسانی به مسافران 5 استان برفی ادامه دارد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از ادامه امدادرسانی به مسافران زمستانی و متاثران برف و کولاک در پنج استان برفی آذربایجان غربی، خراسان شمالی، سمنان، مازندران و گلستان از سوی نیروهای امدادگر و نجاتگر هلال احمر خبر داد.

مرتضی سلیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، به تشریح اقدامات نیروهای امدادرسان هلال احمر از 25 تا 30 دی ماه جاری پرداخت و اظهار داشت: از پنج روز گذشته تاکنون برف و کولاک در 22 استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، قزوین، سمنان، کردستان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی و همدان مسافران زمستانی را در 126 محور کوهستانی با مشکلاتی همراه کرده است.
وی ادامه داد: با تلاش امدادگران مستقر در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری استان های یادشده، 11 هزار و 140 نفر از مسافران زمستانی که در میان آنان زنان و کودکان نیز بودند، به پایگاه های امدادی منتقل شدند که 504 نفر از آنان از خدمات اسکان اضطراری هلال احمر بهره مند شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: همچنین در پنج روز گذشته نیروهای امدادرسان هلال احمر هشت مصدوم بدحال حوادث ترافیکی را به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل کرده و 426 بسته غذایی، 565 بطری آب معدنی، 680 قوطی کنسرو، 285 قرص نان، 107 کیلوگرم خرما، هزار و 13 بسته بیسکویت و 444 تخته پتوی امدادی را در میان مسافران زمستانی در راه مانده توزیع کردند.
به گفته سلیمی، در مدت زمان یادشده امدادگران توانستند با استفاده از تکنیک نجات فنی 923 دستگاه خودروی در برف مانده را نیز به حرکت درآورند که این خدمات رسانی توسط 224 گروه آماده و واکنش سریع امدادی و با استفاده از 794 نیروی عملیاتی امداد و نجات انجام شده است.
وی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی 112 تماس بگیرند.
این مقام مسئول در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: تلفن گویای ندای امداد با شماره 112 در هر جا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.
اجتمام**7029*1834

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال