احتمال شکایت از همسر ملکه انگلیس به دلیل بی‌دقتی در رانندگی

لندن – ایرنا – تصادف رانندگی همسر 97 ساله ملکه انگلیس از دیروز در رسانه‌های این کشور خبرساز شده است و اینک برخی منابع از احتمال شکایت از وی به دلیل بی دقتی در رانندگی خبر می‌دهند.

به گزارش ایرنا، نیک فریمن یک کارشناس حقوق در زمینهٔ جرائم رانندگی روز جمعه به نشریه تایمز گفت: پرنس فیلیپ می‌تواند با واگذاری گواهینامه از اینکه گناهکار شناخته شود جلوگیری کند.
کاخ باکینگهام دیروز اعلام کرد: خودروی لندرور این شاهزاده انگلیسی در یک حادثه رانندگی در منطقه نورفلک در شرق انگلیس از جاده منحرف و واژگون شده است. پرنس فیلیپ، که خود راننده خودرو بوده است در این حادثه آسیبی ندید.
به گفته شاهدان عینی او هشیار بوده اما به‌شدت شوکه شده است. این شاهزاده انگلیسی هم‌اکنون برای استراحت به کاخ ساندرینگهام که از اقامتگاه‌های خانواده سلطنتی به شمار می‌رود منتقل‌ شده است.
یک سخنگوی اداره پلیس منطقه نورفلک گفت: براساس رویه قانونی تحقیقات درباره این حادثه در جریان است و اقدام مقتضی انجام خواهد شد. وی همچنین عنوان کرد که در خودروی مقابل یک نوزاد 9 ماهه بوده که آسیبی ندیده است، اما راننده خودرو که یک زن 28 ساله بوده و یکی دیگر از مسافران که یک زن 45 ساله بوده اند، در ناحیه زانو و مچ دست آسیب‌دیده‌اند.
گزارش‌ها حاکی است که این تصادف پس از ورود خودروی شاهزاده انگلیسی از یک خیابان فرعی به اصلی صورت گرفته است. به‌ این ‌ترتیب طبق قوانین راهنمایی و رانندگی انگلیس او به دلیل بی‌دقتی گناهکار شناخته خواهد شد.
فریمن می‌گوید اگر شاهزاده انگلیسی متعهد شود که دیگر پشت فرمان نخواهد نشست می‌تواند از اینکه گناهکار شناخته شود جلوگیری کند. گفتنی است که او در جریان آخرین سفر رسمی باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا به لندن و دیدار با خاندان سلطنتی، راننده خودرویی بود که سرنشینان آن اوباما، همسرش و ملکه الیزابت بودند. همان زمان بود که رسانه‌های انگلیسی بحث سن مجاز برای رانندگی افراد مسن را مطرح کردند.
به گزارش رسانه‌های انگلیسی، سرنشینان خودروی مقابل اینک در بیمارستانی تحت درمان هستند و این امکان وجود دارد که آن‌ها بخواهند از همسر ملکه انگلیس شکایت کنند. در این صورت پرونده برای رسیدگی به دادگاه ارجاع شده و دردسر تازه‌ای برای خاندان سلطنتی شکل خواهد گرفت.
آمارهای رسمی نشان می‌دهد که در 6 سال گذشته، 5 نفر در اثر سوانح رانندگی در این خیابان جان خود را ازدست‌داده‌اند. شهرداری منطقه نورفلک اینک در نظر دارد تا حداکثر سرعت مجاز را از 60 مایل در ساعت به 50 مایل در ساعت کاهش دهد و دوربین‌های سرعت‌سنج نصب کند.
پرنس فیلیپ که لقب رسمی دوک ادینبرو را یدک می‌کشد، بیش از یک سال است که به دلیل کهولت سن از انجام وظایف سلطنتی بازنشسته شده است.
شبک**اروپام **هـ ن **1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال