انتخابات ریاست جمهوری الجزایر 29 فروردین برگزار می شود

الجزیره-ایرنا- نهاد ریاست جمهوری الجزایر امروز جمعه اعلام کرد «عبدالعزیز بوتفلیقه » از کمیته برگزاری انتخابات خواسته است مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را در تاریخ 18 آوریل ( 29 فروردین) فراهم کند.

به گزارش ایرنا، پیش از این بحث به تاخیر افتادن انتخابات ریاست جمهوری مطرح شده بود و این امر موافقان و مخالفانی داشت اما با دستور رئیس جمهوری الجزایر، عملا بحث به تاخیر افتادن انتخابات منتفی شده است.
بر اساس قانون انتخابات الجزایر، تبلیغات برای این انتخابات از 25 روز پیش از روز رای گیری آغاز می شود و سه روز پیش از برگزار آن به پایان می رسد.همچنین بر اساس قوانین این کشور حداکثر 45روز پس از فراخوانده شدن کمیته انتخابات، داوطلبان نامزدی در این انتخابات باید پرونده خود را در وزارت کشور تکمیل کنند.
بر اساس ماده 142 قانون انتخابات الجزایر، هر فرد که قصد نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را دارد، باید 600 نفر از اعضای شوراهای شهرداری یا استانداری یا نمایندگان مجلس در 25 استان از مجموع 48 استان الجزایر از او به صورت رسمی حمایت کنند یا امضای دست کم 60هزار نفر از مردم عادی را در دست کم 25 استان داشته باشد ( در هر استان دست کم باید یک هزار و 500 امضا داشته باشد) .
بوتفلیقه 82 ساله از سال 1999میلادی تاکنون قدرت را در الجزایر در دست دارد و در حالی که طرفداران او خواستار نامزدیش در انتخابات پیش رو و پنجمین بار رئیس جمهوری شدن وی هستند، هنوز نظر خود را در این خصوص اعلام نکرده است.
«ناصر بوضیاف» پسر «محمد بوضیاف» رئیس جمهوری اسبق ، «الطاهر میسوم » نماینده پیشین مجلس، «عبدالعزیز بلعید» رئیس حزب «جبهه آینده» ،«علی زغدود » رئیس حزب «مجمع الجزایر»، «فتحی غراس» سخنگوی «جنبش دمکراتیک اجتماعی» و«رمضان حملات» سرهنگ بازنشسته ارتش از جمله افرادی هستند که آمادگی خود را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده اند، اما به نظر نمی رسد هیچ یک از آن ها توانایی رقابت با بوتفلیقه در صورت نامزد شدن یا نامزد احتمالی حزب حاکم را داشته باشند.
خاورم **2041**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال