پنجمین اجلاس گروه کاری انرژی ایران و اتریش برگزار شد

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد که پنجمین اجلاس کارگروه انرژی ایران و اتریش از 24 تا 27 دی ماه در وین برگزار شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، «بهرام قاسمی» اظهار داشت: این اجلاس با حضور اعضا و نمایندگان نهادها و وزارتخانه های ذیربط ایران و اتریش و برخی از اتحادیه ها و شرکت های فعال دو کشور در زمینه های انرژی در وین پایتخت اتریش برگزار شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه توضیح داد: در این نشست درخصوص همکاری های دو کشور در بخش انرژی از جمله فناوری های مرتبط با انرژی های تجدیدپذیر، راهکارهای مصرف بهینه انرژی و ارتقاء بهره وری انرژی بحث و تبادل نظر شد.
به گزارش ایرنا، 14 تیرماه امسال معاون امور بین‌الملل وزارت نفت که همراه با رئیس جمهوری و هیات همراه به اتریش سفر کرده بود، اعلام کرد، با توجه به وجود توافقنامه همکاری در زمینه انرژی بین وزارت نفت ایران و وزارت انرژی و توسعه پایدار اتریش، این توافقنامه در زمینه همکاری های نفتی، آموزشی و سرمایه گذاری در انرژی های جایگزین، تمدید شد.
به گفته امیرحسین زمانی نیا، در این گفت وگوها به جز انرژی های جایگزین، درباره افزایش بهره وری انرژی در ایران نیز مذاکره شد.
سیام**3070** 2023

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال