2380 میلیارد ریال اعتبار از محل ردیف ریلی به بوشهر اختصاص یافت

بوشهر-ایرنا- استاندار بوشهر گفت: 2 هزار و 380 میلیارد ریال اعتبار از محل ردیف ریلی کشور به پروژه راه آهن بوشهر- شیراز اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند پنجشنبه شب در آئین آغاز ساخت قطعه 10 راه آهن بوشهر-شیراز با حضور وزیر راه و شهرسازی افزود: همچنین با اتفاق نظر و همصدایی نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی یکهزار و 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات نمایندگان در لایحه بودجه به این پروژه اختصاص یافته که امید است با تخصیص این اعتبارات شرکت آباد راهان پارس به عنوان پیمانکار پروژه بتواند هر چه زودتر با اجرای پروژه راه آهن بوشهر-شیراز این منطقه را با برخورداری از شبکه ریلی آباد کند.
وی بیان کرد: پروژه راه آهن بوشهر-شیراز از سال 95 که به دلیل مشکل مالی تعطیل شده بود که با درخواستی که از نمایندگان استان در مجلس داشتیم با اشراف به اهمیت این پروژه در توسعه استان آن را مورد حمایت قرار دادند.
گراوند ادامه داد: چهار نماینده استان بوشهر بودجه‌ای که در اختیار داشتند و می‌توانستند در پروژه‌های مختلف هزینه کنند به پروژه راه آهن بوشهر- شیراز اختصاص دادند که این همکاری آنها قابل تقدیر است.
وی در ارتباط با جاده گناوه- دیلم نیز اظهارداشت: انتظار می رود قطعه کار نشده این پروژه نیز هر چه زودتر اجرایی شود.
نماینده مردم شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: خط ریلی بوشهر-شیراز در توسعه اقتصادی کشور تاثیر بسزایی دارد.
حجت الاسلام عبدالحمید خدری افزود: انتظار است با مدیریت این پروژه خط ریلی بوشهر-شیراز-اصفهان رونق بزرگی در توسعه اقتصادی کشور و بویژه استان بوشهر ایفا کند.
نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: راه آهن و بندر با اتصال به یکدیگر رونق پیدا می کنند و اتصال بوشهر به شبکه ریلی از حیث اتصال بندر به این شبکه حائز اهمیتی ویژه است.
محمد باقر سعادت افزود: امیدواریم نه تنها قطعه 25 کیلومتری قطعه دهم پروژه راه آهن بوشهر-شیراز بلکه سایر قطعه های این پروژه نیز به بهره برداری برسد و آرزوی دیرینه بوشهری ها محقق شود.
7212/6045

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال