پاسخ همسر زاغری درباره پیشنهاد سفر به ایران منتشر شد

لندن - ایرنا - 'حمید بعیدی نژاد' سفیر ایران در انگلیس روز پنجشنبه با انتشار پیامی در توییتر، تصویر (نامه) پاسخ‌ همسر «نازنین زاغری» به سفارت درباره پیشنهاد سفر او به ایران برای ملاقات با خانواده اش را منتشر کرد.

به گزارش ایرنا، بعیدی نژاد نوشت که پس از پیگیری‌های متعدد «ریچارد رتکلیف» برای سفر به ایران و ملاقات با خانواده‌اش، سفارت ایران در آوریل سال 2017 میلادی( فروردین 96) برای صدور ویزای او اعلام آمادگی کرد.
رتکلیف در نامه‌ای خطاب به سفیر ایران، صرفاً به یک ابراز امیدواری بسنده کرده که از پیشنهاد سفر به ایران پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران و 'در صورتی ‌که پرونده نازنین تا آن زمان حل ‌نشده باشد' استفاده می‌کند. او نوشته است که زمانی به موضوع تقاضای ویزا 'نگاه خواهد کرد' که در فصل تابستان، اوضاع آرام‌تر شده باشد.
بعیدی نژاد در ادامه توییت خود نوشته است: این مکاتبه مربوط به حدود 2 سال پیش است و اکنون بایستی از او (رتکلیف) سؤال شود که چرا از این فرصت برای ملاقات با خانواده‌اش استفاده نکرد.
در پاسخ به این توییت ، یکی از کاربران مدعی شد: «این خوبه که جناب بعیدی نژاد، تصویر ارائه ویزا به خانواده نازنین زاغری جهت حضور در ایران را منتشر کردند ولی من هم جای اونها بودم نمی‌آمدم. چون تضمینی برای برگشت خودم هم نبوده و نیست اونها هم خوب میدونن دولت مستقر هر تضمینی بده، در این موضوعات، تصمیم گیرنده فرد دیگری است!»
بعیدی نژاد هم در پاسخ نوشته است: چه دلیل و نسبتی وجود دارد که شما خود را جای او قرار دهید؟ رتکلیف یک خارجی و تبعه‌ی انگلیس است و برای رفتن به ایران تضمین داشت ولی نرفت ولی گوش فلک را کر کرده است که به من اجازه نمی‌دهند خانواده‌ام را ببینم.
زاغری مدیر پروژه شرکت رسانه‌های گروهی «تامسون رویترز» انگلیس است که فروردین‌ ماه سال 1395 در تهران دستگیر شد. او به اتهام جرائم امنیتی از سوی دادگاه انقلاب به پنج سال حبس محکوم است. همسر وی از طریق راه‌اندازی یک کارزار تبلیغاتی و فضاسازی علیه دولت ایران، بارها در مصاحبه با رسانه‌های انگلیسی ادعا کرده که اجازه سفر وی به ایران داده نمی‌شود.
او در آخرین اتهامات ادعایی خود گفت که درازای آزادی همسرش به وی پیشنهاد جاسوسی علیه دولت انگلیس مطرح‌شده است. با این‌ حال بعیدی نژاد دیروز (چهارشنبه) در جمع رسانه‌های انگلیس این ادعاها را تکذیب و تصریح کرد که طرح این مسائل نه ‌تنها به حل این پرونده کمک نمی‌کند بلکه روند آن را پیچیده‌تر می‌کند.
او به ‌طور مشخص، فضاسازی‌های تبلیغاتی همسر زاغری را غیر سازنده خواند و تصریح کرد: مشورت‌های نادرست وی به همسرش در زندان، او را دچار استرس و پریشانی کرده است.
اروپام ** هـ ن **شبس**1613

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال