حمله حزب دولت ائتلافی ایتالیا به حقوق کمیسیونرهای اروپا

رم - ایرنا - جنبش پنج ستاره یکی از احزاب دولت ائتلافی ایتالیا با انتشار حقوق کمیسیونرهای اتحادیه اروپا اعلام کرد: در حالی که بیش از 100 میلیون فقیر در کشورهالی عضو این اتحادیه زندگی می کنند، کمیسونر های اروپایی مانند 'ژان کلود یونکر' حقوق های طلایی دریافت می کنند.

به گزارش ایرنا از تارنمای روزنامه ایل جورناله، جنبش پنج ستاره یکی از دو حزب دولت ائتلافی ایتالیا با هدف گرفتن حقوق های طلایی در کمیسیون اروپا اعلام کرد: حقوق های طلایی کمیسرهای اروپایی، همانند سیلی به صورت بیش از 100 میلیون فقیر در تمام اتحادیه اروپا است.
این جنبش پوپولیستی ایتالیایی پس از کاهش حقوق های طلایی بازنشستگی در ایتالیا،اکنون حقوق کمیسرهای اروپا را هدف گرفته و اعلام کرد: 'ژان کلود یونکر' رئیس کمیسیون اروپا هر ماه 27 هزار و 436 یورو حقوق می گیرد.
فدریکا موگرینی رییس سیاست خارجی اروپا ماهانه 25 هزار و 845 یورو دریافت می کند و معاونین نیز بیش از 24 هزار یورو حقوق دارند.
حقوق سایر کمیسرها نیز به 22 هزار و 852 یورو در ماه می رسد. علاوه بر این، مزایای متغیر دیگری نظیر کمک هزینه اقامت، کمک هزینه های مهاجرت و کودکان نیز دریافت می کنند.
در ادامه این گزارش آمده است: در مجموع در سال 2019 مالیات دهندگان برای این کمیسرها در اروپا متحمل پرداخت رقمی بالغ بر 12 میلیون و 600 هزار یورو می شوند که علاوه بر این، 628 هزار یورو نیز به عنوان کمک هزینه پایان ماموریت به آنها تعلق می گیرد، یعنی نوعی یارانه که کمیسرها در پایان ماموریت دوساله خود دریافت می کنند.
جنبش پنج ستاره همواره بر این عقیده است که اروپا باید هرچه سریعتر تغییر کند. اروپا امتیازهای غیر قابل قبولی به سیاسیون اعطا می کند در حالی که از شهروندان خود بنام محدودیت های مالی و بودجه، فداکاری می خواهد.
سخنگوی کمیسیون اروپا نیز در پاسخ اظهار کرد که حقوق رییس کمیسیون اروپا و سایر کمیسرها بطور دمکراتیک در شورا و پارلمان اروپا تصویب شده است.
شبس**اروپام**461 **1917

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال