بودجه 98 توجه ویژه ای به مدرسه سازی دارد

تبریز-ایرنا- عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گقت: توجه به موضوع مدرسه سازی و حمایت از خیران مدرسه ساز از ویژگی های مهم و بارز لایحه بودجه سال 1398 است.

ضیاءالله اعزازی روز پنجشنبه در پنجمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان بناب با بیان اینکه دولت در بودجه سال آینده 10 هزار میلیارد ریال برای مدرسه سازی اختصاص داده است، اظهار داشت: در سطح کشور در رابطه با مدرسه سازی با مشکلات اساسی مواجه هستیم که ردیف های بودجه سال آینده بخشی از این مشکلات را رفع می کند.
وی با قدردانی از مساعدت های خیران در امر مدرسه سازی، آموزش و پرورش کشور، استان و شهرستان بناب را نیازمند کمک های آنها دانست و اظهار داشت: بودجه های دولتی به هیچ عنوان کفاف این همه هزینه را نمی کند.
اعزازی با بیان اینکه دهه فجر امسال چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را به طور گسترده جشن خواهیم گرفت، ابراز امیدواری کرد: خدمتگزاران مردم در هر سه قوه با تلاش خود در خدمت به مردم و جلب رضایت آنها گام های اساسی بردارند تا شرمنده مردم و خون شهدا نباشند.
نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در مذاکره با رییس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور مقرر شد مدارسی که توسط خیرین در حال احداث هستند و 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، نسبت به تخصیص اعتبار لازم برای تکمیل آن ها اهتمام شود.
به گزارش ایرنا، امین رفیعی فرماندار شهرستان بناب نیز در این جشنواره با تقدیر از مساعدت های خیرین در این شهرستان، گفت: هم اکنون 16 مدرسه توسط خیرین شهرستان در حال احداث و یا مرحله کلنگ زنی است.
لایحه بودجه 98 کل کشور با جمع منابع 1703هزار میلیارد تومان و بودجه عمومی 478هزار میلیارد تومان در 4 دی ماه جاری تقدیم مجلس شد.
همگرایی اقدامات و ظرفیت‌های کشور در ارائه کالاها و خدمات عمومی، ‌اهتمام به انضباط مالی در بودجه و اصلاح نظام اداری در جهت افزایش کارایی و منطقی نمودن اندازه دولت، توانمند سازی و افزایش بهره‌وری شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، تجهیز منابع عمومی غیرنفتی، ساماندهی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد از ویژگی های لایحه بودجه 98 است.
3038/3071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال