دولت انگلیس از مرز فروپاشی جان به دربرد

لندن – ایرنا – نمایندگان مجلس عوام انگلیس شامگاه چهارشنبه در دومین رأی‌گیری تاریخی این کشور طی 24 ساعت گذشته به عدم صلاحیت دولت محافظه‌کار «می» رأی مخالف دادند.

به گزارش ایرنا، در این رأی‌گیری 325 تن از نمایندگان در مقابل 306 دیگر به لایحه حزب کارگر باهدف آغاز انتخابات سراسری رأی مثبت ندادند.
این رأی‌گیری یک روز پس‌ازآن صورت گرفت که نمایندگان مجلس عوام، شکست سنگینی را در رد توافقنامه پیشنهادی دولت «می» تحمیل کردند. در این رأی‌گیری 432 تن از نمایندگان در مقابل 202 تن دیگر به این توافقنامه رأی مثبت ندادند.
ترزا می بلافاصله پس از اعلام نتیجه رأی‌گیری دیشب ابراز آمادگی کرد که به اجرای رأی مردم این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا همچنان پایبند و آمادگی دارد که از صلاحیت دولتش برای اجرای برگزیت دفاع کند.
جرمی کوربین رهبر چپ‌گرای حزب کارگر پس از شکست سنگین دولت در پارلمان گفته بود که دو سال از وقت نمایندگان صرف توافقی شد که به رأی مردم احترام نمی‌گذارد. او در سودای برگزاری انتخابات سراسری و رهبری مذاکرات برگزیت امیدوار بود که نمایندگان مجلس در رأی‌گیری امشب عدم صلاحیت دولت را اعلام کنند.
اینک نخست‌وزیر انگلیس کمتر از سه ماه فرصت دارد تا توافقی را برای رأی‌گیری به پارلمان بیاورد که رضایت اروپا و نمایندگان مجلس در آن دیده شود. او دیشب اعلام کرد که دوشنبه آینده برنامه جایگزین دولتش را درزمینهٔ برگزیت ارائه خواهد داد.
شبد** هـ ن **9122

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال