جام ملت های آسیا؛

روزنامه الوئام: ماموریت دشوار تیم ملی عراق مقابل ایران

تهران- ایرنا- روزنامه الوئام عربستان در گزارشی با اشاره به صعود تیم های ملی فوتبال ایران و عراق به مرحله حذفی نوشت: عملکرد مثبت ایران در 2 بازی گذشته نشان می دهد که عراق در بازی با این تیم با چالش روبرو خواهد شد.

به گزارش ایرنا، روزنامه الوئام عربستان در گزارشی درباره بازی امروز تیم ملی ایران و عراق نوشت: ایران و عراق پس از صعود به مرحله حذفی در بازی روز چهارشنبه با آرامش بازی خواهند. زیرا این دو تیم در دو بازی گذشته با 2 پیروزی بر رقبا و کسب 6 امتیاز بازی نمایش متمایزی را از خود نشان داده اند.
این تیم ها نشان داده اند که جزء مدعیان قهرمانی این دوره از رقابت ها هستند. هر یک از این دو تیم در بازی روز چهارشنبه خود تنها برای صدرنشینی در گروه، به یک گل نیاز دارد تا با امتیاز کامل به مرحله بعد وارد شود. اما تیم ملی عراق برای تحقق پیروزی بر ایران نیاز به سیاه کردن پرونده مثبت ایران در جام ملت های آسیا دارد که از سال 1966 در امارات آغار شده است. زیرا تیم ایران از زمانی که با نتیجه 2 بر 1 بازی را به تیم عراق واگذار کرد دیگر طی 19 بازی در چارچوب بازی های جام آسیا در داخل زمین شکستی را متحمل نشده است. تنها تیم عراق در سال 1996 موفق شد ایران را در بازی شکست دهد. پس از آن دو تیم در چارچوب بازی های جام ملت های آسیا 6 بار مقابل هم قرار گرفتند که در 4 بازی ایران موفق شد تیم ملی عراق را شکست دهد و در 2 بازی هم تیم های ملی ایران و عراق به نتیجه تساوی تن دادند. ایران همواره در این بازی ها در مقایسه با عراق دست برتر را داشته است.
آخرین بازی دو تیم هم در چارچوب جام ملت های آسیا در سال 2015 در استرالیا با تساوی 3 بر 3 به پایان رسید و و در پایان تیم عراق در ضربات پنالتی موفق شد ایران را شکست دهد. از این رو، تیم ملی عراق به تکرار بازی سال 1996 که در آن موفق شد ایران را شکست دهد، چشم دوخته است. اما تیم ملی عراق به ماموریت سخت خود در بازی با تیم ملی ایران پی برده است. زیرا تیم ملی ایران در بازی با تیم های یمن و ویتنام نشان داده است یکی از آماده ترین تیم های این دوره از رقابت ها و یکی از مدعیان قهرمانی است.
تیم ایران برای صدر نشینی در گروه خود و دستیابی به امتیاز کامل تلاش می کند. این در حالی است که ایران برای صدر نشینی نیاز به تساوی با عراق دارد و نسبت به عراق تفاضل گل بهتری دارد. تیم ملی ایران تلاش می کند این کارنامه خود را خالی از شکست در برابر عراق نگه دارد.
ورزشی **9278**2024

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال