ستاره های پاری سن ژرمن ارزشمندترین بازیکنان سال 2018

تهران- ایرنا- براساس تحقیقات شرکت مشاوره مالی «کِی پی اِم جی»، «نیمار» و «کیلین امباپه» ستاره های باشگاه پاری سن ژرمن بالاتر از «لیونل مسی»، ارزشمندترین بازیکنان سال لقب گرفتند و باشگاه بارسلونا به نخستین باشگاهی تبدیل شد که بیش از نیم میلیارد یورو در سال هزینه می کند.

به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی «ای اس پی ان» روز سه شنبه نوشت: شرکت مذکور که یکی از بزرگترین شرکت‌های خدماتی جهان و ارائه دهنده سرویس‌های مشاوره مالی محسوب می شود، در تحقیقات خود، ارزش اعضای تیم و سرمایه گذاری های هر یک از تیم های قهرمان هشت لیگ برتر اروپا را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.
بر این اساس، کاتالان ها که در ژانویه 2018 «فیلیپ کوتینیو» برزیلی را با قراردادی بی سابقه در تاریخ باشگاه به ارزش 160 میلیون یورو از لیورپول خریداری کردند، در مجموع برای تمام مجموعه خود، 562 میلیون یورو هزینه کرده اند.
در فهرست ارائه شده از پرهزینه ترین باشگاه های سال 2018، تیم پاری سن ژرمن که هزینه های آنها 20 درصد افزایش داشته، با 332 میلیون یورو در رتبه دوم جای گرفت.
در ادامه این تحقیقات، از «نیمار» و «کیلین امباپه» ستاره های برزیلی و فرانسوی پاری سن ژرمن به ترتیب با 229 و 215 میلیون یورو به عنوان ارزشمندترین بازیکنان یاد شده و «لیونل مسی» فوق ستاره بارسلونا هم با 203 میلیون یورو در تعقیب آنها است.
همزمان با آمدن «عثمان دمبله» مهاجم فرانسوی آبی اناری ها در آگوست 2017 و همچنین تمدید قرارداد چندین بازیکن از جمله مسی، هزینه های این باشگاه از این حیث به طور چشمگیری افزایش یافت.
هزینه اختصاص یافته برای دستمزدهای مجموعه تیم، به غیر از باشگاه منچسترسیتی تمام تیم ها را تحت تاثیر قرار داده است؛ مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر جزیره با ارزشی معادل یک میلیارد و 182 میلیون یورو، ارزشمندترین باشگاه لقب گرفته است؛ تیمی که هزینه های اختصاص داده شده برای دستمرد پرسنل آن به اندازه 5 درصد کاهش داشته است.
ورزشی**3991**9129

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال