هند و سوریه متقاضی دانش فنی محصولات موسسه رازی هستند

کرج - ایرنا - رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اشاره به تهیه پیش نویس و امضای قرارداد با بخش خصوصی، گفت که کشورهای هند و سوریه متقاضی انتقال دانش فنی محصولات این موسسه هستند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، دکتر علی اسحاقی با اشاره به تقاضای شرکت هایی از کشورهای هند و سوریه به منظور انتقال فناوری محصولات این موسسه گفت: مذاکراتی نیز با بخش خصوصی کشورمان برای تولید واکسن های دام و طیور انجام شده است.
وی از اعلام سه نوبت فراخوان برای جلب مشارکت بخش خصوصی و انتقال فناوری خبر داد و گفت: مذاکراتی برای تولید واکسن های مورد مصرف طیور و نیز فرآورده های بیولوژیک مورد استفاده در دام انجام شده که هم اکنون در مرحله مطالعاتی قرار دارد، همچنین با برخی شرکت های خصوصی نیز وارد مذاکره برای انعقاد قرارداد شده ایم.
وی تصریح کرد: به همین منظور چهار قرارداد برای تولید کیت تشخیصی یون، بروسلوز گاو، بروسلوز گوسفند و کیت تشخیص بیماری های ژنتیکی و مباحث مربوط به بایوانفورماتیک منعقد شده و تهیه پیش نویس برخی قراردادهای همکاری با فناوران و سرمایه گذاران برای تولید آزمایشگاهی، نیمه صنعتی و صنعتی فرآورده های مورد نیاز کشور به منظور قطع واردات در حال انجام است.
رئیس موسسه رازی خاطرنشان کرد: مذاکره با شرکت هایی از کشور های هندوستان و سوریه نیز برای انتقال فناوری و فروش محصولات انجام شده است.
اسحاقی همچنین از مذاکره برای صادرات به کشورهای هند، پاکستان، سوریه و آذربایجان برای واکسن های انسانی، طیور و سرم های درمانی خبر داد.
موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ،هفته گذشته نود و چهارمین سال فعالیت خود را جشن گرفت .
این موسسه از سال 1303 تاکنون در منطقه حصارک کرج فعالیت می کند.
6156/ 6155

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال