جشنواره بین المللی کارتون جامعه ایمن به کار خود پایان داد

مشهد - ایرنا - جشنواره بین المللی کارتون جامعه ایمن در مشهد دوشنبه شب طی مراسمی با تقدیر از برگزیدگان آن به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا، دبیر دومین جشنواره بین المللی کارتون جامعه ایمن در این مراسم گفت: اولین دوره جشنواره کارتون جامعه ایمن سال گذشته با دریافت یکهزار و 100 اثر از 45 کشور در مشهد برگزار شد.
مجید ادیبی افزود: با توجه به استقبال خوب کارتونیست ها از این جشنواره برنامه ریزی برای برگزاری دومین دوره جشنواره بین المللی کارتون جامعه ایمن انجام و در این جشنواره نیز یکهزار و 700 اثر کارتون از 75 کشور دریافت شد که نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشت.
وی اظهار داشت: مدیریت شهری مشهد در نظر دارد برای ترویج و گسترش آموزش های حوزه ایمنی با استفاده از زبان هنر آثار برگزیده در این جشنواره را به صورت کتاب چاپ نموده و این آثار را به صورت عمومی در شهر و مدارس اکران کند.
سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد نیز در این مراسم گفت: این جشنواره با هدف آموزش ایمنی به اقشار مختلف با زبان هنر برگزار شد.
امیر عزیزی افزود: با توجه به استقبال خوبی که از این جشنواره صورت گرفت، قصد داریم این جشنواره را به عنوان الگو به سایر شهرهای کشور نیز ارائه دهیم.
در این مراسم از 2 کتاب با موضوع کارتون و جامعه ایمن و همچنین کارتونهایی از چهره شهردار و اعضای شورای شهر مشهد رونمایی و از برگزیدگان دومین جشنواره بین المللی کارتون جامعه ایمن با اهدای تندیس و جایزه نقدی قدردانی شد.
جامعه جهانی ایمن زیرمجموعه سازمان بهداشت جهانی است که با هدف جلوگیری از حوادث خُرد شهری نظیر کاهش تصادفها، آلودگی هوا و موارد مشابه فعالیت می کند.
ایمنی مدرسه، ترافیک، محیط کار، سالمندان، مساجد، ایمنی کودکان، بیمارستانها، اماکن عمومی و منازل از جمله برنامه های جامعه ایمن است.
7505/ 6053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال