پلیس انگلیس اعضاء یک باند آزار جنسی کودکان را دستگیر کرد

لندن – ایرنا – پلیس منطقه «وست یورکشایر» روز دوشنبه اعلام کرد که اعضاء یک باند آزار جنسی کودکان را در چندین شهر انگلیس دستگیر کرده است.

به گزارش ایرنا، پلیس تصریح کرد 55 نفر را در شهرهای 'دیوزبری'، 'بتلی' و 'بردفورد' در رابطه با این پرونده شناسایی و به زندان منتقل کرده‌اند. این افراد در رابطه با آزار جنسی کودکان در سال 2002 تا 2009 متهم هستند.
پلیس می‌گوید که اقدام در پی شکایت 7 زن قربانی که در دوران کودکی مورد اذیت و آزار قرارگرفته‌اند صورت گرفت.
به گفته پلیس، تحقیقات درباره این پرونده همچنان ادامه دارد و از سایر قربانیان خواسته شده تا به تکمیل اطلاعات پلیس کمک کنند.
«ایان تورنز» افسر مسئول رسیدگی به این پرونده، آزار جنسی کودکان را اقدامی «مشمئز کننده و زشت» توصیف کرد و از دیگر قربانیان خواست تا به تکمیل اطلاعات این پرونده کمک کنند.
این تحولات در حالی صورت می‌گیرد که موضوع رواج فساد اخلاقی در میان سیاستمداران انگلیسی نیز سال گذشته خبرساز شد.
تازه‌ترین تحقیقات انجام‌گرفته در پارلمان انگلیس نشان می‌دهد که فساد اخلاقی و آزار جنسی در میان نمایندگان این کشور به لطف سکوت مقام‌های ارشد این نهاد سیاسی به امری رایج بدل شده است.
این تحقیقات که یک سال پس از رسوایی مفاسد اخلاقی ساکنان کاخ وستمینستر، توسط یک حقوقدان انگلیسی منتشر شد، حاکی است که براثر رواج فرهنگ سکوت و چاپلوسی در پارلمان، آزار و اذیت جنسی همچنان ادامه دارد و به‌عنوان یک معضل پنهان باقی‌مانده است.
در همین پیوند رئیس کمیته پارلمانی زنان و برابری مجلس عوام در اظهاراتی تند عنوان کرد که مفاسد اخلاقی 'از سر تا ذیل' پارلمان جاری است و چاره‌ای جز تغییر ساختار مدیریت باقی نمانده است.
گفتنی است که در پی انتشار مفاسد اخلاقی پارلمان، دو عضو ارشد کابینه «ترزا می» به اتهام دست داشتن در این پرونده از سمت خود کناره‌گیری کردند.
اروپام ** هـ ن **1859

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال