30 هزار معلم مدارس دولتی لس آنجلس اعتصاب کردند

نیویورک- ایرنا- بیش از 30 هزار معلم مدارس دولتی لس آنجلس یک اعتصاب طولانی مدت را برنامه ریزی کردند و خواستار پرداخت های زیادتر، کلاس های کوچکتر و کارمندان پشتیبانی بیشتر در مدارس شده اند.

به گزارش ایرنا، روزنامه نیویورک تایمز روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: این اعتصاب حدود 50 هزار دانش آموز در 900 مدرسه این منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد هرچند که مدارس آن باز و معلم های جایگزین مشغول فعالیت هستند اما گفته شده است خانواده ها ترجیح می دهند در ایام اعتصاب فرزندانشان را به مدارس نفرستند.
موج این اعتصاب در حال سرایت به کالیفرنیا و سایر ایالت های آمریکا است. معلم ها خواستار پرداخت حقوق بیشتر و اصلاح نظام پرداخت ها برای سیستم های عمومی آموزش هستند.
تصمیم به ترک کار پس از چندین ماه گفت و گو با اتحادیه های معلمان و تشکیلات مدارس لس آنجلس گرفته شده است. آنها می گویند کلاس های درسشان بسیار شلوغ است و بیش از 40 دانش آموز در مقاطع راهنمایی و دبیرستان در آنها قرار دارند.
معترضین گفته اند به پرستاران، مشاوران، کتابداران و دستیاران آموزشی و همچنین معلمان بیشتری نیاز دارند اما اتحادیه های معلمان می گویند که افزایش بیشتر پرداخت ها، سیستم مالی این منطقه را دچار ورشکستگی می کند چرا که پیش از این هزینه زیادی برای بیمه های درمانی و مستمری پرداخت شده است.
مقامات محلی می گویند که اتحادیه معلمان به جای این که از کار دست بکشند، باید فشار سیاسی و حقوقی خود را بر بخش هایی از دولت ایالتی وارد سازند که بودجه ها را کاهش داده است.
پیش از این گزارش های متعددی از پایین بودن حقوق معلمان در آمریکا منتشر شده بود به گونه ای که مجله تایم در شهریورماه امسال خبر داد برخی از این معلم ها برای پرداخت قبض های خود به فروش خون روی آورده اند.
اروپام*1429

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال