اظهارات وزیر خارجه انگلیس در پی دیدار سفیر ایران در لندن

لندن- ایرنا- جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس با انتشار پیامی در توییتر درباره دیدار امروز (دوشنبه) خود و حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن، گفت: از وضع سلامت خانم زاغری ابراز نگرانی کرده و خواستار ارایه تسیهلات پزشکی مورد نیاز شدم.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه انگلیس اعلام کرد که در پی احضار و دیدار با حمید بعیدی نژاد درباره وضع سلامتی نازنین زاغری شهروند ایرانی– انگلیسی که به دلیل جرایم امنیتی در ایران به حبس محکوم‌ شده، گفت ‌وگو کرده است.
هانت با بیان اینکه امروز (به وقت محلی) با ریچارد رتکلیف همسر زاغری ملاقات خواهد کرد، افزود: همزمان با آغاز اعتصاب غذای نازنین [زاغری] همه ما به فکر او هستیم.
وی از دولت ایران خواست؛ در این زمینه اقدامی انجام دهد.
سفیر ایران در انگلیس نیز شامگاه دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در مورد این دیدار گفت: «اینجانب در توضیح به ایشان گفتم؛ اتباع دوملیتی همگی اتباع ایران محسوب می‌شوند و از حقوق مدنی برخوردار هستند. خانم زاغری به ‌عنوان یک تبعه‌ ایرانی با حفظ حقوق خود در زندان از تسهیلات و امکانات درمانی لازم برخوردار بوده و خواهد بود. در عین ‌حال، دخالت از سوی کشوری که این خانم دقیقاً به خاطر جاسوسی برای همان دولت در زندان قرار دارد، دخالت در امور داخلی ایران محسوب می‌شود. لذا این دخالت نه‌تنها هیچ کمکی به وی نخواهد کرد، بلکه حساسیت منفی مردم و مقامات ایران را علیه سیاست دولت انگلیس افزایش هم می‌دهد. دولت ایران هرگونه دخالتی از سوی دولت انگلیس در این زمینه را مردود و غیر قابل ‌قبول می‌داند.»
گفتنی است؛ حدود سه ساعت قبل از برگزاری این جلسه، خبر این جلسه به نحو وسیعی در رسانه‌های انگلیس پخش‌ شده بود و نشان از آن داشت که هدف اصلی این جلسه، پوشش رسانه‌ای آن بوده است.
اروپام**هـ ن**1859

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال