سفیر ایران در لندن با وزیر خارجه انگلیس دیدار می کند

لندن – ایرنا – یک مقام دیپلماتیک روز دوشنبه اعلام کرد حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن تا ساعتی دیگر با ' جرمی هانت ' وزیر امور خارجه انگلیس دیدار می کند.

به گزارش ایرنا، این مقام دیپلماتیک به ایرنا گفت که حمید بعیدی نژاد ساعت یک عصر به وقت لندن برای ملاقات با جرمی هانت وزیر امور خارجه انگلیس به وزارت خارجه دعوت شده است.
وی درباره دستور کار این ملاقات توضیحی نداد.
پیشتر رسانه های انگلیسی از احضار بعیدی نژاد در ارتباط با پرونده نازنین زاغری که به دلیل جرایم امنیتی در ایران محاکمه و به حبس محکوم شده است خبر دادند.
در همین حال وزارت خارجه انگلیس تایید کرد جرمی هانت در اعتراض به وضعیت نازنین زاغری، سفیر جمهوری اسلامی در لندن را به این وزارتخانه احضار کرده است.
این وزارتخانه اعلام کرد وزیر امور خارجه در ارتباط با عدم رسیدگی‌های پزشکی مناسب به زاغری اعتراض خواهد کرد.
زاغری مدیر پروژه شرکت رسانه‌های گروهی «تامسون رویترز» انگلیس است که فروردین‌ماه سال 1395 در تهران دستگیر شد.
سپاه ثارالله کرمان مدتی بعد در بیانیه‌ای درباره این دستگیری اعلام کرد: «طی اقدامات اطلاعاتی گسترده در فضای مجازی و حقیقی یکی از سر شبکه‌های اصلی وابسته به بیگانگان که مأموریت‌های مختلفی در راستای تحقق اهداف شوم دشمنان نظام انجام داده بود، شناسایی و دستگیر شد.»
پرونده وی سپس موردبررسی قرار گرفت و وی در دادگاه انقلاب به 5 سال حبس محکوم شد.
رسانه‌های انگلیس هفته گذشته به نقل از ریچارد رتکلیف همسر وی گزارش دادند که زاغری قرار است از امروز (دوشنبه) به مدت سه روز دست به اعتصاب غذا بزند.
وی ادعا کرده است که همسرش به تسهیلات درمانی در زندان دسترسی ندارد.
هفته گذشته نیز تولیپ صدیق نماینده منطقه کیلبرن در مجلس عوام خواستار احضار سفیر ایران در لندن در ارتباط با پروند زاغری شده بود.
اروپام ** هـ ن ** 1546

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر