گفت‌وگو با سرمربی ملوان پشت فرمان کامیون:

کسی عین خیالش نیست ملوان چه شرایطی دارد

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال ملوان این روزها در کنار حرفه مربیگری تیم ریشه دار گیلانی، به طور همزمان شغل رانندگی کامیون را به دلیل شرایط نامطلوب مالی این باشگاه صاحب نام در پیش گرفته است.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با وجود اینکه از حضور بازیکنان خوب و لیگ برتری در ترکیب خود در این فصل بهره می‌برد، اما نتایج خوبی در لیگ دسته اول نمی گیرد.
این تیم لیگ دسته اول را با امتیاز منفی 6 آغاز کرد اما حضور بازیکنان سابق تیم های استقلال و پرسپولیس و بازیکنان جوان تیم های لیگ برتری که برای گذراندن خدمت سربازی به این تیم آمده‌اند، مردم شهر بندری انزلی را به بازگشت تیمشان به لیگ برتر امیدوار کرده بود.
حتی برای بهتر شدن شرایط این باشگاه بخش عمده اداره آن به بخش خصوصی واگذار شد تا ملوانی ها به لحاظ مالی هم به شرایط ایده آل برسند.
اما این تیم در لیگ دسته اول شروع خوبی نداشت و مشکلات مالی بار دیگر گریبان این تیم را گرفت تا جایی که نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (مالک باشگاه) حامی مالی تازه ای برای این تیم در نظر گرفت و مدیریت تیم را به بخش خصوصی واگذار کرد. این واگذاری هم اما نتیجه نداد و مدیران فعلی نتوانستند گره ای از مشکلات این تیم ریشه دار کشور باز کنند.
تغییرات کادر فنی و رفتن فرهاد پورغلامی و روی کار آمدن محمد احمدزاده و مازیار زارع هم نتوانست جلوی ناکامی های این تیم پرطرفدار گیلانی را بگیرد تا اینکه قوی سفید انزلی نیم فصل رقابتهای لیگ دسته اول را با 10 امتیاز در قعر جدول به پایان ببرد.
نکته جالب توجه، شروع نیم فصل دوم برای شاگردان احمدزاده بود. این تیم در نخستین دیدار خانگی به مصاف همسایه خود در قعر جدول رفت و با تساوی بدون گل برابر خونه به خونه بابل متوقف شد.
اما اتفاق جالب پس از این بازی رخ داد و آن اینکه «محمد احمدزاده» که از مربیان با سابقه کشور محسوب می‌شود پس از این بازی با کامیون تریلی خود باری را به مقصد شیراز حمل می کند.
بازیکنان ملوان تاکنون حدود 15درصد دریافتی داشته اند اما کادر فنی این تیم هیچ دریافتی نداشت و احمدزاده می گوید به همین خاطر مجبور است برای امرار معاش در کنار حرفه مربیگری، شغل دومی هم داشته باشد.
مدیریت باشگاه ملوان چند هفته ای است که قول داده شرایط را برای مربیان درست کند اما هیچ اقدامی در این زمینه تاکنون صورت نگرفته است.
همین موضوع بهانه ای شد تا خبرنگار ایرنا گفت وگویی با محمد احمدزاده سرمربی ملوان که سال های نه چندان دور مربی تیم ملی فوتبال ایران هم بود، داشته باشد.
از وی در خصوص بازی های تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت ها پرسیده شد که او گفت متاسفانه در جاده است و به همین خاطر نتوانسته بازی تیم ملی مقابل ویتنام را ببیند.
وی سپس در مورد اینکه چرا پس از بازی تیمش برابر خونه به خونه بابل در لیگ دسته اول با کامیونش باری را به مقصد شیراز حمل کرده است، گفت: من روزی که هدایت ملوان را پذیرفتم، با مدیریت در خصوص شرایط خودم صحبت کردم و گفتم که اوضاع من چگونه است. گفتم که در ماه اقساط سنگینی دارم. متاسفانه تاکنون کادر فنی نه تنها تیم بزگسالان بلکه کادر فنی هیچ یک از تیم های ملوان دریافتی نداشته اند.
احمدزاده ادامه داد: متاسفانه فکر می کنم این ذهنیت برای آقایان پیش آمده که اعضای کادر فنی نیاز مالی ندارند. من همان اول شرایطم را گفتم و الان هم که با شما صحبت می کنم پشت فرمان کامیونم هستم.
سرمربی تیم فوتبال ملوان تصریح کرد: من راضی نیستم که فقط به من دریافتی داشته باشند. اگر قرار است پرداختی از سوی باشگاه صورت بگیرد باید به تمام مربیانی که در ملوان زحمت می کشند این پرداختی انجام شود چرا که همه در این تیم زحمت می‌کشند.
وی اضافه کرد: البته انتظار ما فقط از سوی مدیریت باشگاه نیست بلکه مسئولان شهر هم باید دست به کار شوند. نمی‌شود هر وقت دنبال رای بودند به سمت تیم و بازیکنان بیایند و پس از آن غیب شوند. واقعا از مسئولان شهر بندرانزلی توقع داریم به ملوان کمک کنند. متاسفانه هیچکس عین خیالش هم نیست که چرا این تیم شرایطی این چنینی دارد.
احمدزاده تصریح کرد: ما بازیکنان خوبی داریم و بدون شک شرایط اینگونه نخواهد ماند. ما در ادامه رقابت ها تا میانه‌های جدول بالا خواهیم آمد اما امیدواریم مسئولان شهر هم نگاهی به این تیم داشته باشند.
وی سپس در مورد اینکه باشگاه پول عمل و قرارداد 2 بازیکن مصدوم تیم یعنی صائب محبی و سید علی فاطمی را پرداخت نکرده خاطرنشان کرد: محبی قراردادی با ما ندارد اما او فصل گذشته در تیم ما بود و وظیفه باشگاه است که پول عمل او را پرداخت کند. در مورد فاطمی هم باید بگویم که او بازیکن ما است و باشگاه باید تمام تعهدات مالی و پول عمل این بازیکن را بپردازد که متاسفانه این اتفاق تاکنون رخ نداده است. باید تمامی پرداختی ها و همچنین پاداش ها برای همه یکسان باشد. من خودم پیگیر این موضوع هستم تا اجازه ندهم حقی از بازیکنم ضایع شود. وظیفه باشگاه است که به تعهدات در قبال بازیکنان عمل کند.
سرمربی تیم ملوان با اشاره به اولین دیدار این تیم در نیم فصل دوم رقابتهای لیگ دسته اول برابر خونه‌به‌خونه بابل که با تساوی بدون گل همراه بود، اظهار داشت: خونه به خونه تمام روزنه ها را به روی ما بسته بود و اجازه نفوذ به بازیکنان ما نداد. ما باید سه امتیاز این مسابقه را می گرفتیم اما حریف هم خیلی خود بازی کرد و عملکرد آنها موجب شد تا حتی آنها چند موقعیت هم به روی دروازه ما ایجاد کنند. در مجموع باید سه امتیاز را می‌گرفتیم که اینگونه نشد.
وی اضافه کرد: مسئولیت این نتیجه بر عهده من است اما از نظر من این تساوی خانگی تلنگری برای ما بود تا در بازی‌های آینده بتوانیم نقاط ضعف و قوتمان را بسنجیم و بدون مشکل در میادین حاظر شویم. چرا که ما فقط برای موفقیت و سربلندی ملوان تلاش می کنیم.
ورزشی**9463**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال