پمپئو: تصور تهدید ترامپ برای امنیت ملی آمریکا خنده دار است

تهران – ایرنا – مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در گفت و گو با شبکه تلویزیونی سی بی اس، تصور تهدید بودن رئیس خود را برای امنیت ملی این کشور، چرند و مضحک دانست.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا؛ تارنمای هیل به نقل از مصاحبه مارگارت برنان مجری سی بی اس با پمپئو در برنامه رویاروی ملت (فیس ذ نیشن) که قرار است امروز (یکشنبه) منتشر شود، نوشت: پمپئو این سخن را در واکنش به مطلب جمعه شب روزنامه نیویورک تایمز گفته که در آن ادعا شده بود ماموران پلیس فدرال آمریکا (اف بی ای) در سال 2017 میلادی پس از اخراج 'جیمز کومی' مدیر وقت این سازمان توسط 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری ایالات متحده، درباره عامل روسیه بودن وی، تحقیق کرده اند.
هیل افزود: کومی هنگام اخراج شدن از مقام خود، ریاست تحقیقات فدرال را در باره ارتباط ستاد ترامپ با روسیه در مبارزات انتخابات ریاست جمهوری 2016 برعهده داشت.
پمپئو با وجود اینکه در این مصاحبه گفته بود قصد ندارد در باره مطلب نیویورک تایمز اظهارنظر کند، افزود: تصور تهدید بودن ترامپ برای امنیت ملی آمریکا، از نظر ظاهری کاملا احمقانه است و ارزش پاسخ دادن ندارد.
پمپئو این سخنان را چند ساعت پس از آن بیان کرد که کاخ سفید با تاکید بر ادامه موضع سختگیرانه دولت ترامپ در برابر روسیه، به شدت از این تصور که اخراج کومی توسط ترامپ، نشانگر دست نشاندگی وی برای مسکو است، انتقاد کرد.
'سارا هاکابی سندرز' سخنگوی کاخ سفید در واکنش به نوشتار این روزنامه آمریکایی گفت: اخراج جیمز کومی به این بود که وی تبهکار مزدور حزب مخالف (دمکرات) بود.
ترامپ برخلاف اوباما که به روسیه و دیگر دشمنان بیگانه اجازه تهدید ایالات متحده و مداخله در امور داخلی آن را می داد، واقعا موضع سرسختانه ای در برابر روسیه دارد.
ترامپ نیز بامداد شنبه با نادرست و شیاد خواندن کومی، مدعی شد که فرمانده پیشین نیروهای مجری قانون ایالات متحده، تحت حفاظت رابرت مولر بازرس ویژه قرار داشته است که اندکی پس از اخراج کومی، ریاست تحقیقات در باره مداخله روسیه در انتخابات اخیر ریاست جمهوری را عهده دار شد که به قدرت رسیدن ترامپ انجامید.
اروپام**1486**2040

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال