چند خبر از دانشگاه ها؛

درخشش دانشجوی تربیت مدرس در جشنواره پایان ‌نامه‌های برتر ایران

تهران- ایرنا- پایان‌نامه‌ دانشجوی دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس در جشنواره پایان‌نامه‌های برتر ایران (جایزه پرفسور حسابی) به عنوان پایان نامه برتر انتخاب و معرفی شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از دانشگاه تربیت مدرس، پایان‌نامه ناصر ولی ‌زاده، دانشجوی گروه ترویج و آموزش کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس در جشنواره پایان‌نامه‌های برتر ایران به عنوان پایان‌نامه‌ برتر انتخاب شد. آکادمی علوم و تکنولوژی این جشنواره را برگزار کرده است.
این پایان‌نامه که با راهنمایی مسعود بیژنی و مشاوره عنایت عباسی از اعضای هیأت علمی دانشگاه انجام شده است، به بررسی رفتار مشارکتی کشاورزان در حفاظت منابع آب سطحی می پردازد.

**فراخوان مقاله 'همایش ملی فرهنگ نگاری دوزبانه'
گروه زبان روسی دانشگاه تربیت مدرس، همایش ملی فرهنگ نگاری دو زبانه را با همکاری انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی اردیبهشت ماه سال 98 برگزار می کند.
کاربردهای فرهنگ های دو زبانه در آموزش زبان، نقد و بررسی فرهنگ های دو زبانه و چند زبانه، بررسی رده بندی، ساختار و محتوای فرهنگ های دوزبانه، شیوه ها و روش های فرهنگ نگاری دو زبانه، چالش ها و چشم اندازهای فرهنگ نگاری دو زبانه، نقش پیکره ها در فرهنگ نگاری دو زبانه و فرهنگ نگاری الکترونیکی، فرهنگ نگاری نظری (فرا فرهنگ نویسی)، فرهنگ نگاری تخصصی از جمله محورهای اصلی این همایش هستند.
بنا بر اعلام دبیرخانه همایش، علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام و ارسال آثار به سایت http://conf.isc.gov.ir/bc98 مراجعه کنند. آخرین مهلت ارسال چکیده تفصیلی آثار 30 دی ماه و اعلام نتایج داوری 18 اسفندماه امسال است.
همایش ملی فرهنگ نگاری دو زبانه یازدهم اردیبهشت 98 در دانشکده علوم انسانی این دانشگاه برگزار می شود.

**برگزاری کنگره بین المللی محاسبات کلان مقیاس و تحلیل کلان داده
کنگره بین المللی سیستم های کلان داده و کلان مقیاس محاسباتی (TopHPC2019) از 3 تا 5 اردیبهشت ماه سال 1398 با حمایت مالی و معنوی مراکز علمی و صنعتی کشور در حوزه استراتژیک تحلیل کلان داده و زیرساخت های آن در هتل اسپیناس پالاس برگزار می شود.
مقالات ارسالی به این کنگره توسط داوران داخلی و خارجی به صورت رایگان داوری می شود و مقالات پذیرفته شده علاوه بر دریافت تخفیف ویژه ثبت نام، توسط حامی رسمی کنگره، انتشارات (Springer)، چاپ و در پایگاه های علمی معتبر نمایه و یک جایزه 500 یورویی نیز از طرف حامی به مقاله برتر کنگره اهدا می شود.
براساس اعلام دانشگاه تربیت مدرس، 10 بهمن ماه 97 آخرین مهلت ارسال مقاله و 20 اسفند ماه زمان اعلام نتایج داوری مقالات است.
علاقه مندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس www.tophpc.com مراجعه کنند.

**سومین دوره جشنواره نوآوری و کسب و کار
سومین دوره جشنواره نوآوری و کسب و کار به همت دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و با مشارکت هولدینگ معظم مپنا و دیگر حامیان فضای استارتاپی کشور راه اندازی شده است.
مسابقه نوآوری و کسب و کار، سرمایه گذاری و شبکه سازی و آموزش و توانمندسازی از جمله برنامه های این جشنواره است.
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می تواند به سایت innocup.kntu.ac.ir مراجعه نمایند.

**عضویت هومان لیاقتی در دومین دوره دو سالانه کمیته ملی اخلاق زیستی
طی حکمی از سوی منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، هومان لیاقتی به عضویت دومین دوره دو سالانه 'کمیته ملی اخلاق زیستی و اخلاق در علم و فناوری کمیسیون ملی یونسکو- ایران' درآمد.

**ثبت نام پذیرفته شدگان رشته تربیت بدنی دانشگاه شهید بهشتی
ثبت نام پذیرفته شدگان رشته نیمه متمرکز (تربیت بدنی) آزمون سراسری 1397مقطع کارشناسی دانشگاه شهید بهشتی در دو مرحله (حضوری و غیر حضوری )انجام می شود.
داوطلبان قبل از اقدام به ثبت نام غیرحضوری، کلیه اطلاعیه ها و راهنما را در سایت دانشگاه با دقت مطالعه و مدارک لازم را تهیه کنند.

**ثبت رساله دانشجویان در سامانه همانندجو
با توجه به اهمیت و ضرورت ثبت رساله در سامانه همانند جو ایرانداک، کلیه دانشجویان دکتری مطابق با راهنمای ثبت رساله و نمونه گواهی پذیرش سامانه مذکور، اقدام کنند.
**9489**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال