مجید مجیدی با همکاری چینی ها فیلم می سازد

پکن- ایرنا- «مجید مجیدی» کارگردان معروف و صاحب نام ایرانی که دو ماه پیش عنوان پروفسوری افتخاری 'آکادمی فیلم پکن' را دریافت کرد و استاد افتخاری بزرگترین آکادمی فیلم آسیا شد قرار است با همکاری چینی ها فیلم بسازد.

به گزارش ایرنا بر این اساس قرار است مجیدی که این روزها مورد توجه مقامات و نهادهای سینمایی چین قرار گرفته است در سال های 2019 تا 2020 یک فیلم با محوریت کودک در چین بسازد.
تفاهم نامه ساخت این فیلم امروز یکشنبه با حضور مجیدی، عادل خانی سرپرست رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین و همچنین مقامات استودیو فیلم کودک چین و گروه همکاری های فیلم چین در پکن امضا شد.
آکادمی فیلم پکن نیز آبان امسال عنوان استاد افتخاری این آکادمی را به خاطر اقدامات و فعالیت های برجسته مجید مجیدی در عرصه فیلم و سینما، به وی اعطا کرده بود.
همچنین در حال حاضر دو فیلم مجیدی به نام های 'بچه های آسمان' و 'آواز گنجشک ها' که در چین شناخته شده هستند به عنوان منابع آموزشی آکادمی فیلم چین تدریس می شوند.
عادل خانی سرپرست رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین امروز در آیین امضای تفاهم نامه ساخت فیلم میان مجیدی و استودیو فیلم کودک چین گفت مجیدی به عنوان یک کارگردان معروف ایرانی که پیشتر سینمای ایران را به جهان معرفی کرده بود اکنون نیز به عنوان ظرفیتی بزرگ برای معرفی سینمای ایران به چین عمل می کند.
وی افزود: رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران پلی برای توسعه همکاری های فرهنگی میان ایران و چین است و امیدواریم این همکاری ها بیشتر شود.
پیش از ظهر امروز نیز در آیینی با حضور فیلمسازان و دانشجویان رشته های فیلمسازی دانشگاه تربیت مدرس چین دو فیلم 'بچه های آسمان' و 'آواز گنجشک ها' مجیدی، نمایش داده شد که با استقبال فیلمسازان چینی مواجه شد.
**آساق**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال