احیای سبک ایرانی اسلامی درلباس بانوان با حمایت ازایده های نو

تهران- ایرنا- یکی از مهمترین اهداف دشمن در نبرد فرهنگی، حمله به پوشش اسلامی و اصیل بانوان ایرانی است که امروز شدت گرفته و خنثی سازی آن در گرو ایده پردازی طراحان و همچنین حمایت از ایده های نو در این عرصه است.

به گزارش یکشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، توجه به ایده های نو متناسب با سبک ایرانی اسلامی در طراحی و تولید، یکی از ضرورتهای فرهنگی و اقتصادی صنعت لباس و پوشاک کشور است.
هر چند، مطالبات موجود در این عرصه، طراحان و ایده پردازان فعال و خلاق را پای کار آورده است اما حمایت مسئولان و مردم به عنوان مصرف کننده، انگیزه لازم را برای ادامه کار به فعالان حوزه مد و لباس می بخشد.
«نرگس بامداد» یکی از این طراحان جوان مد و لباس ایرانی اسلامی است که کمک به حفظ حجاب را رسالت خود قرار داده است.
این بانوی طراح به ایرنا می گوید: از سه سال پیش بر مبنای نیازهای موجود، با تشکیل گروه طراحی مد و لباس «نورا حجاب»، به طراحی لباس هایی با سبک ایرانی اسلامی پرداختیم.
بامداد و گروهش از سال گذشته با توجه ایده های کارشناسانه، سه مدل لباس در مدل های پرستاری پزشکی، تکنسین اتاق عمل و سرپرست بخش درمان، طراحی و تولید کرده و با حضور مسئولان کارگروه مد و لباس همزمان با میلاد حضرت زینب (س) از آنها رونمایی کردند.
به گفته بامداد، مدل های طراحی از سوی جامعه پزشکی و پرستاری مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است و بر اساس نتایج اطمینانی از بازار فروش، آمادگی تولید انبوه برای این مدل های لباس وجود دارد.
گروه طراحی مد و لباس نورا حجاب، صفحه اینستاگرامی به نشانی norahejab1 را برای معرفی محصولات پوشاک متناسب با سبک ایرانی اسلامی راه اندازی کرده است.
بامداد معتقد است در زمانه ای که تولیدکنندگان از ترس ضرر، به دنبال کار جدید نیستند طرح های موجود در بازار، چندان مناسب نیستند و در چنین شرایطی ارائه ایده های نو با رعایت شاخص های ایرانی اسلامی مهم و لازم است.
گروه طراحی نورا، مهرماه امسال در سومین دوره نمایشگاه لباس عاشورایی، برگزیده بخش طراحی روسری و چادر اربعین شد.
فراهنگ**3009** 1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال