جام ملت های آسیا

معینی: تیم ملی ایران شانس اول قهرمانی جام ملت هاست

تهران- ایرنا- مربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان، تیم ایران را یکی از شانس های مسلم قهرمانی در هفدهمین دوره جام ملت های آسیا دانست و گفت: چنانچه این تیم در طول بازی ها دچار بدشانسی و اتفاقات عجیب نشود، می تواند به طلسم 43 سال قهرمان نشدن در آسیا خاتمه دهد.

«مسعود معینی» روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: همانطور که پیش بینی می شد تیم فوتبال ایران روز گذشته به یک پیروزی شیرین و بدون دردسر مقابل ویتنام رسید تا صعودش به مرحله بعدی جام ملت های آسیا را حتمی کند.
او افزود: اوایل بازی عملکرد دو تیم چنگی به دل نمی‌زد اما رفته رفته ایران بر بازی مسلط شد. بازیکنان تیم ملی با حرکات ترکیبی خوبی که انجام داداند کم کم به دروازه حریف نزدیک شدند.
عضو پیشین هیات مدیره استقلال
ادامه داد: ویتنام در طول بازی چشم به ضد حملات داشت که مدافعان ما در نیمه اول به خوبی آنها را کنترل کردند.
معینی خاطرنشان ساخت: نسبت به بازی اول ایران مقابل یمن، تیم ملی از هماهنگی کمتری برخوردار بود و البته نباید از این مساله به سادگی گذشت همان طور که گفتم ویتنام تنها راه مقابله با قدرت ایران را دفاع مطلق از میانه زمین برنامه ریزی کره بود و با استفاده از این حربه به دنبال خوردن گل های کمتر در طول 90 دقیقه جریان بازی بود.
بازیکن اسبق تیم ملی با بیان این که کارلوس کی روش تمام برنامه ریزی اش بازی با عراق است، تصریح کرد: مهم ترین و حساس ترین دیدار ایران در مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا رویارویی با تیم ملی عراق است و به طور حتم کی روش با تغییراتی که در ترکیب تیم ملی ایجاد کرد به دنبال این است تا استراژی اش برای این مسابقه لو نرود.
کارشناس فوتبال ایران گفت: عراق فوتبال نزدیکی به ایران دارد و تیمی است که فوتبال روان و هجومی را به نمایش می گذرد اما اگر به عملکرد دو تیم در طول 4 سال گذشته نگاه بیندازیم متوجه خواهیم شد موفقیت های دو تیم قابل قیاس با یکدیگر نیست و جایگاه ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا گویای همه چیز است.
مربی پیشین تیم ملی فوتبال درباره اینکه تیم ملی چقدر شانس قهرمانی در جام ملت های آسیا را دارد اظهار داشت: این تیم ملی یکی از شانس های مسلم قهرمانی در این دوره از مسابقات است و من پیش بینی می کنم اگر در طول بازی ها دچار بدشانسی و اتفاقات عجیب نشوند، می توانند به طلسم 43 سال قهرمان نشدن در جام ملت های آسیا پایان دهند.
معینی در پایان گفت: مهم ترین موضوعی که تیم ملی باید در نظر داشته باشد آرامش روحی بازیکنان در آستانه بازی با عراق است تا دچار حاشیه نشوند، فوتبال دو تیم همواره در تمام سال های گذشته با حواشی زیادی روبرو بوده است و عراق برای مقابله با قدرت ایران به جنگ روانی روی خواهد آورد که باید توسط کادر فنی کنترل شود.
دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و عراق ساعت 19:30 دقیقه روز چهارشنبه هفته جاری در شهر دبی و در ورزشگاه آل مکتوم برگزار می شود.
تیم ملی فوتبال ایران روز گذشته در دومین دیدار خود در جام ملت های آسیا 2019 به مصاف ویتنام رفت و با ارائه نمایشی مناسب به برتری 2 بر صفر رسید تا با 6 امتیاز صعود خود به مرحله یک هشتم نهایی را قطعی کند.
این دیدار در ورزشگاه «آل نهیان» شهر ابوظبی و از گروه چهارم مسابقات و با قضاوت «محمد تقی الجعفری» سنگاپوری برگزار شد.
«سردار آزمون» هر 2 گل این دیدار را برای تیم کشورمان به ثمر رساند.
ورزشی**م.ت**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال