رای الیوم گزارش داد:

سیلی دولت مالزی به کشورهای عرب حامی رژیم صهیونیستی

تهران – ایرنا – روزنامه فرامنطقه ای 'رای الیوم' روز شنبه نوشت: تصمیم ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی مبنی بر عدم صدور ویزا برای شناگران رژیم صهیونیستی، سیلی محکمی به صورت حکام کشورهای عربی حامی این رژیم بود.

به گزارش ایرنا، قرار است در ماه جولای سال جاری میلادی (مرداد – شهریور سال 98) مالزی میزبان مسابقات بین المللی شنا باشد و در این راستا باید برای کشورهای حاضر در این مسابقات ویزا صادر کند اما مقامات مالزی اعلام کردند برای شناگران رژیم صهیونیستی ویزا صادر نخواهند کرد.
این مسابقات یکی از اصلی ترین مسابقات انتخابی ورودی بازی های پارالمپیک 2020 توکیو است.
رای الیوم در سرمقاله خود در این باره افزود: 'ماهاتیر محمد' نخست وزیر مالزی از ابتدا با اتخاذ موضعی محکم بر سر اصول خود ایستاد و گفت که ما صهیونیست ها را به کشور خود راه نمی دهیم حتی اگر این امر به گرفتن حق میزبانی از مالزی منجر شود.
در ادامه گزارش آمده است: ماهاتیر محمد با دستانی پاک و راستگویی مالزی را به یکی از قدرت های اقتصادی منطقه تبدیل کرده و جایگاه این کشور را در منطقه تثبیت کرده است.
ماهاتیر محمد همواره به ارزش ها و اصول دین اسلام پایبند بوده و بر سر آن ها معامله نکرده است، او در اوج قدرت، کرسی نخست وزیری را ترک و جز بعد از گسترش فساد به آن بازنگشت.
رای الیوم نوشت: بازگشت وی نیز مانند برخی کشورهای عربی با زور یا کودتای نظامی صورت نگرفت بلکه با رای مردم انجام شد.
در ادامه این مطالب آمده است: این موضع عزت مندانه درحالی از سوی ماهاتیر محمد اتخاذ شده است که کشورهای عربی به بهانه پایبندی به قوانین کمیته بازی های المپیک و اعمال سیاست جدایی ورزش از سیاست، روابط خود را با این رژیم عادی سازی می کنند اما همه این موضوعات مطرح شده فقط بهانه ای برای زیر پاگذاشتن ارزش ها و اصول دین اسلام است.
این کشورها به گرمی از مقامات و تیم های ورزشی رژیم صهیونیستی استقبال می کنند و اجازه می دهند پرچم این رژیم در کشورشان به اهتزاز دربیاید.
مالزی با رژیم صهیونیستی روابط دیپلماتیک ندارد و دولت و مردم مالزی همواره یکی از حامیان فلسطینی ها در عرصه های بین المللی بوده اند.
شبک **خاورم**9208**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال