رئیس مجلس افغانستان خواستارفشار نظامی بر طالبان برای صلح شد

کابل - ایرنا - رئیس مجلس افغانستان از نهادهای امنیتی و دفاعی کشورش خواست تا با تشدید حملات و افزایش فشارهای نظامی بر گروه طالبان؛ آنها را مجبور به نشستن پشت میز گفت و گوهای صلح کنند.

به گزارش ایرنا، «عبدالرئوف ابراهیمی» روز شنبه در نشست علنی مجلس نمایندگان از وزارتخانه های دفاع ، کشور و اداره امنیت ملی افغانستان خواست که عملیات های نظامی را تشدید کنند و برنامه وسیع حملات را برای سرکوب طالبان در دستور کار قرار دهند .
وی تأکید کرد تا زمانی که با طالبان از موضع قدرت برخورد نشود ، حاضر به گفت و گو برای صلح نخواهند شد و دولت با قوه قهریه باید آنها را مجبور به گفت و گو کند.
وی از سفر نمایندگان گروه طالبان به کشورهای منطقه انتقاد کرد و گفت که اگر طالبان حاضر به گفت و گوی مستقیم با دولت نشود، این سفرها برای تأمین صلح مفید نخواهد بود.
به گفته ابراهیمی سفرهای منطقه ای طالبان باعث تقویت این گروه و تضعیف دولت افغانستان خواهد شد و از کشورهای منطقه خواست که به جای گفت ‌و گو با طالبان، با دولت این کشور همکاری کنند تا طالبان سرکوب شوند.
دولت افغانستان بدنبال نشست پنج جانبه ابوظبی که در 26 آذر ماه گذشته با حضور نمایندگان طالبان، آمریکا، پاکستان ، عربستان و امارات متحد عربی برگزار شد و طالبان در آن جلسه ، حاضر به ملاقات با مقامات دولت افغانستان نشد، وزیران دفاع و کشورش را عوض کرد که به اعتقاد برخی کارشناسان این انتصاب ها را می توان تغییر آرایش دفاعی دولت برابر چهره غیر منعطف طالبان دانست.
وزیران جدید دفاع و کشور افغانستان در نخستین روزهای کاریشان تأکید کردند که حملات تهاجمی علیه طالبان افزایش می یابد و دیگر در سنگرها منتظر نخواهند نشستو بر حملات خواهند افزود.
دولت افغانستان طی یک ماه گذشته حملات هوایی را با هدف از بین بردن فرماندهان میانی طالبان در پناهگاههایشان افزایش داده و هفته گذشته نیز سخنگوی وزارت دفاع افغانستان از کشت شدن 15 تن از فرماندهان طالبان تنها طی دو هفته خبر داده بود.
آساق*291*1104**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال