الحوثی ادعای حمله انصارالله به پالایشگاه عدن را رد کرد

تهران - ایرنا - 'محمد علی الحوثی' رئیس 'کمیته عالی انقلاب یمن' امروز (شنبه) ضمن رد ادعای حمله 'جنبش انصارالله' به پالایشگاه 'عدن' در جنوب این کشور، ائتلاف سعودی را مسؤول آتش سوزی در این پالایشگاه دانست.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری 'المسیرة' وابسته به انصارالله یمن، الحوثی تاکید کرد: نیروهای مسلح، امنیتی و کمیته های مردمی یمن برای مقابله با متجاوزان و برقراری ثبات و آرامش در کشور تلاش می کنند و به تأسیسات و مراکز حیاتی حمله نمی کند و چنین اقداماتی کار همیشگی ائتلاف آمریکایی – سعودی – اماراتی و متحدان آن ها است.
در همین راستا 'یحیی سریع' سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن نیز در رد ادعای رسانه های وابسته به ائتلاف سعودی درباره دست داشتن انصارالله در آتش سوزی پالایشگاه عدن اعلام کرد که نیروی هوایی جنبش انصار الله در 24 ساعت گذشته هیچ عملیاتی نداشته است.
منابع محلی یمنی شامگاه جمعه اعلام کردند که یکی از مخازن شرکت پالایشگاهی عدن در جنوب یمن در نتیجه انفجاری مهیب، طعمه آتش شده است.
آتش به درون مخزنی که فرآورده های نفتی در آن قرار داشت، گسترش یافت و زبانه آتش و دود در هوا منتشر شد.
یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، در این باره به المسیره اعلام کرد که انفجار در یکی از خطوط انتقال لوله رخ داد و پس از آن، آتش به درون یکی از مخازن در پالایشگاه عدن راه یافت.
بندر عدن در جنوب یمن در کنترل مزدوران ائتلاف سعودی و طرفداران 'عبدربه منصور هادی' رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن قرار دارد.
خاورم**3224**1651

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال