وزارت صنعت:

آذرماه امسال 65 میلیارد ریال پرونده تخلف در کشور تشکیل شد

تهران- ایرنا- وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: آذرماه امسال 36 هزار و 114 مورد بازرسی از مراکز خرد و کلان در سطح عرضه در سراسر کشور انجام شد که منجر به تشکیل 851 مورد پرونده تخلف به ارزش بیش از 65 میلیارد ریال و ارسال آنها به مراجع قضایی شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، در این مدت استان تهران با پنج هزار و 785 مورد بازرسی و 127 مورد تشکیل پرونده و استان البرز با بیش از 33 میلیارد ریال ارزش کالای قاچاق کشف شده بالاترین عملکرد را در بین استان ها داشته اند.
برپایه این گزارش، بیشترین ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده با 15 میلیارد ریال در گروه های مرتبط با شیشه، ‌چینی و سرامیک به ثبت رسید.
پس از آن انواع پارچه با 12 میلیارد ریال، فلزات گرانبها با 9 میلیارد ریال، لوازم آرایشی و بهداشتی با هشت میلیارد ریال و سیگار، توتون و تنباکو و محصولات دخانی با چهار میلیارد ریال بیشترین ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه را به خود اختصاص دادند.
پیشتر «عباس تابش» رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: در هشت ماهه امسال بیش از 253 هزار بازرسی درخصوص کشف قاچاق کالا انجام شد که نتیجه آن تشکیل 6 هزار و 98 مورد پرونده به ارزش بیش از 6 هزار میلیارد ریال بوده است.
اقتصام*3065**9189

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال