4 هزار پروژه بهداشتی درکشور بهره برداری می شود

بوشهر- ایرنا- معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا پایان امسال چهار هزار پروژه بهداشتی در کشور به بهره برداری می رسد.

دکتر علیرضا رئیسی روز شنبه در حاشیه کارگاه سه روزه مدیران سلامت جمعیت خانواده و مدارس در بوشهر در گفت وگو با ایرنا افزود: براساس تفاهم نامه دانشگاه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با استانداری ها 6 هزار پروژه بهداشتی درکشور تعریف شده که تاپایان امسال بیش از چهار هزار پروژه از این شمار بهره برداری و تا پایان سال 99 مابقی پروژه ها افتتاح خواهد شد.
وی بیان کرد: با بهره برداری از این پروژه ها گسترش شبکه های بهداشت در کشور تکمیل و میانگین عمر بناهای بهداشتی از بالای 20 سال به زیر 15 سال می رسد و این اتفاق بزرگی در سطح کشور است.
رئیسی یادآور شد: در زمان حاضر 14 هزار میلیارد ریال برای تکمیل این پروژه ها تخصیص یافته است.
وی اضافه کرد: در دهه مبارک فجر امسال آمادگی بهره برداری از 700 پروژه بهداشتی با 9 هزار و 600 میلیارد ریال اعتبار در بخش جایگزین کردن خانه های بهداشت، مراکز جامع سلامت، تعمیر و تجهیز مراکز انجام می شود.
معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با بهره برداری از این پروژه ها 90 درصد نیازمندی های کشور در حوزه توسعه شبکه بهداشت تکمیل می شود.
وی اظهارداشت: در زمان حاضر 27 هزار مرکز بهداشتی در سطح کشور فعال است که از این تعداد 17 هزار و 200 خانه بهداشت و مابقی مراکز جامع و پایگاه های سلامت هستند.
رئیسی گفت: به برکت انقلاب اسلامی در زمان حاضر سطح دسترسی به خدمات گسترده شده و همه روستاهای کشور دارای خانه بهداشت هستند.
وی افزود: سازمان جهانی بهداشت پس از سال ها، پوشش همگانی سلامت را مطرح می کند این درحالی است که جمهوری اسلامی ایران سال هاست سیاست گستردگی و دسترسی به خدمت بهداشتی را در کشور فعال کرده و تاکید ما امروز بر حوزه پیشگیری است.
رئیس اضافه کرد: در اجرای برنامه توجه به بهداشت دهان و دندان سه هزار و 200 واحد دندانپزشکی در کشور تجهیز شده است که استان بوشهر از استان های پیشرو در این برنامه به شمار می رود.
وی گفت: برای خدمات رسانی به مردم فعال کردن شیفت بعد از ظهر مراکز دندانپزشکی در کشور از جمله برنامه های جدید معاونت بهداشتی است.
وی اظهار داشت: 22 درصد پرداختی مردم در حوزه سلامت در بخش دندانپزشکی است که انتظار می رود با راه اندازی این مراکز و با تعرفه مناسب، خدمات رسانی و حفاظت از جیب مردم انجام شود.
رئیسی ادامه داد: در اجرای برنامه بهداشت دهان و دندان طرح مدارس عاری از پوسیدگی از پایه ششم اجرا می شود و در قالب این طرح هر نوع اقدامات ترمیمی برای دانش آموزان ارائه و بعد از سه سال ضمن آموزش، فرهنگ سازی و درمان دانش آموزانی عاری از پوسیدگی دندان خواهیم داشت.
6047/6043

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال