پاکستان ارائه تسهیلات ویزایی به اتباع رژیم صهیونیستی را رد کرد

اسلام آباد - ایرنا - یک مقام رسمی دولتی پاکستان، انتشار برخی اخبار در برخی رسانه ها مبنی بر ارائه امکانات و تسهیلات ویزا برای اتباع رژیم صهیونیستی در هنگام ورود به فرودگاه های پاکستان را رد کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا در خبر تارنمای «نیوز» پاکستان به نقل از این مقام رسمی دولت پاکستان آمده است:دولت اسلام آباد هیچ رابطه دیپلماتیک با اسرائیل ندارد و هیچ تسهیلات ارائه ویزای فرودگاهی به این اتباع ارائه نمی شود.
این مقام دولتی اظهار امیدواری کرد که رسانه ها پیش از انتشار این اخبار حساس، به منابع و اخبار رسمی رجوع کنند.
به گزارش ایرنا اخیرا نیز، وزارت کشور پاکستان بر اساس شرایطی اجازه سفر اتباع اسرائیلی به این کشور را صادر کرد.
البته «عصمت الله جنیجو» رئیس اداره مهاجرت پاکستان به این موضوع واکنش نشان داد و خواهان حذف نام اسرائیل از این لیست شد.
وزارت کشور پاکستان نیز پس از آن، اعلام کرد نام اسرائیل به اشتباه در لیست مهاجرت به پاکستان وارد شده و در حال حذف نام رژیم صیهونیستی از این لیست هستیم.
سازمان تحقیقات فدرال پاکستان (FIA) در سایت رسمی خود نام کشورهای اسرائیل، هندوستان، بنگلادش، بوتان، نیجریه، فلسطین و سومالی را ثبت کرده که می‌توانند تحت شرایط خاص به این کشور سفر کنند.
طبق این خبر اتباع اسرائیلی از اعلام حضور خود در نزد پلیس پاکستان و دریافت مجوز همچنین مراجعه به پلیس هنگام بازگشت از این کشور مستثنی هستند.
پس از آن بود که «فواد چودهری» وزیر اطلاع رسانی پاکستان در پاسخ به اعتراض اپوزیسیون در زمینه اضافه شدن نام اسرائیل به لیست مهاجرت گفت:دولت هیچ ارتباط مخفیانه با اسرائیل و هند ندارد.
چندی پیش پایگاه «میدل ایست آی» به نقل از منابع مطلع نوشته یک هواپیما پس از برخاستن از تل‌آویو در یک پایگاه نظامی در حومه اسلام‌آباد فرود آمده است.
این ادعا در پاکستان جنجال خبری زیادی به پا کرد و مقام‌های این کشور را به واکنش واداشت.
مقام‌های دولت پاکستان این ادعا را رد و اعلام کرده که هیچ هواپیمای اسرائیلی در این کشور فرود نیامده است.
پاکستان و رژیم صهیونیستی روابط رسمی دیپلماتیک ندارند و مقام‌های اسلام‌آباد همواره مذاکره و ارتباط پنهانی با تل‌آویو را تکذیب کرده‌اند.
آساق**6125**1337

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال