میزان بهره وری آب در اراضی کشاورزی البرز افزایش یافت

کرج - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی البرز اعلام کرد که میزان بهره وری آب در بخش کشاورزی این استان از 36 درصد به 46.7 درصد افزایش یافته است.

سید مجید موسوی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اکنون میزان بهره وری آب کشاورزی در کشور حدود 42 درصد است که البرز با اجرای مناسب روش های آبیاری از متوسط کشوری فراتر رفت.
وی بیان داشت: اجرای روش های نوین آبیاری، تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی، مرمت و لایروبی قنوات، ساخت استخرهای ذخیره آب کشاورزی و یکپارچه سازی اراضی کشاورزی از جمله اقدامات برای افزایش راندمان آبیاری در اراضی کشاورزی می باشد.
وی به تشریح اقدامات انجام شده برای افزایش راندمان آبیاری در اراضی کشاورزی البرز اشاره کرد و گفت: تاکنون روش های نوین آبیاری اعم از قطره ای، بارانی، تیپ و... در 15 هزار و 652 هکتار از اراضی کشاورزی و باغی استان انجام شده است.
موسوی ادامه داد: همچنین تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی در پنج هزار و سه هکتار، مرمت، لایروبی و کول گذاری قنوات به طول 41 کیلومتر، انتقال آب به اراضی زراعی و باغی کشاورزی به طول یک هزار و 300 کیلومتر و ساخت استخرهای ذخیره آب کشاورزی در سطح 802 هزار مترمکعب از دیگر اقدامات به منظور افزایش تولید محصول بوده است.
وی افزود: ساخت 10 ایستگاه پمپاژ آبیاری و یکپارچه سازی 2 هزار و 700 هکتار از اراضی کشاورزی استان نیز به پایان رسید.
در استان البرز 68 هزار هکتار اراضی کشاورزی وجود دارد که 35 هزار هکتار آن را اراضی زراعی تشکیل می دهد.
6156/ 6155

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال