هدف جشنواره فجر اعتلای هنر تئاتر در استان ها است

آبادان - ایرنا - دبیر سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با تاکید بر استفاده از ظرفیت هنرمندان برای اعتلای هنر نمایشی گفت: هدف جشنواره بین المللی تئاتر فجر اعتلای هنر تئاتر در استان ها است.

به گزارش ایرنا نادر برهانی مرند جمعه شب در آیین پایانی بخش استانی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در منطقه آزاد اروند در خوزستان بیان کرد: هنرمندان استان ها نقش مهمی برای اعتلا و زنده نگه داشتن هویت نمایشی دارند و در این بین جشنواره تئاتر فجر نیز نقش مهمی را ایفا می کند.
وی سهم هنرمندان استانی را در جشنواره تئاتر فجر امسال 52 درصد اعلام کرد و افزود:در این جشنواره گروه های نمایشی استانی از لحاظ کیفی از گروه های پایتخت پیشی گرفتند.
برهانی مرند گفت:هدف جشنواره تئاتر فجر این است که هنرمندان استان ها با ارایه کارهای نمایشی خود بیشتر و بهتر دیده شوند.
دبیر سی و هفتمین جشنواره بین الملی تئاتر فجر زنده کردن هویت تئاتر کشور را یک اولویت بیان کرد و افزود: برای تحقق این مهم باید از ظرفیت گروه های استان ها استفاده کرد.
وی همدلی، خردورزی و اندیشه ورزی را لازمه کار تئاتر و هنر نمایشی کشور دانست و گفت: جامعه تئاتر کشور بیش از هرچیز به این عناصر نیاز دارد.
به گزارش ایرنا دبیر جشنواره بین المللی فجر استانی اروند نیز گفت:هشت نمایش صحنه ای و 6 نمایش خیابانی از تهران، کرمان، آبادان و خرمشهر و در بخش استانی در سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در منطقه آزاد اروند به روی صحنه رفتند.
سید محمد حسین مرعشی پور افزود: 2هزار مخاطب و علاقمند اجرای تئاتر در مدت اجراها، آنها را تماشا کردند.
این جشنواره از 18 دی تا 21 دی در سالن های خلیج فارس خرمشهر و سالن تئاتر شهر آبادان برگزار شد.
3015/ 6037

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال