در نشست مقامات سه کشور

ایجاد بزرگراه فیبرنوری آذربایجان - ترکمنستان و افغانستان بررسی شد

باکو – ایرنا – در نشست مشترک مقامات رسمی سه کشور جمهوری آذربایجان ، ترکمنستان و افغانستان ، در باکو، طرح احداث بزرگراه فیبر نوری فراملی میان این کشور بررسی شد .

وزارت راه ، ارتباطات و فناوری پیشرفته جمهوری آذربایجان ، روز شنبه گزارش داد که این نشست با حضور «رامین قلی زاده» وزیر راه ، ارتباطات و فناوری پیشرفته این کشور ، «شهزاد آریوبی» و «محمد همایون قیومی» به ترتیب وزیران ارتباطات و فناوری اطلاع رسانی و دارایی افغانستان ، «یوسف کریم اف» مدیر عامل شرکت مخابرات عشق آباد و «دوردلی آتایف» معاون شرکت مخابرات و ارتباطات ترکمنستان برگزار شد .
در این نشست سه جانبه، راهکارهای کشیدن شبکه بزرگراه فیبر نوری 'سیه زن – ترکمنباشی ' میان جمهوری آذربایجان و ترکمنستان از طریق بستر دریای خزر و اتصال افغانستان از طریق ترکمنستان به این شبکه بررسی شد.
در این نشست مقرر شد برای تدوین طرح فنی و اقتصادی این بزرگراه ارتباطی ،کار گروه مشترک متشکل از کارشناسان سه کشور تاسیس شود .
افزایش سرعت سیستم دیتا، اینترنت و شبکه مخابراتی مهمترین مزایای این بزرگراه ارتباطی است ، با افتتاح این بزرگراه ضمن بالا رفتن کیفیت خدمات دهی به مشترکین داخلی این کشورها، ترانزیت ارتباط بین‌المللی نیز به صورت مطلوب و رضایت بخشی با سایر کشورها انجام می‌شود.
خاورم ** 337** 1579

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال