پاکستان خواستار مذاکره مستقیم طالبان و دولت افغانستان شد

اسلام آباد- ایرنا- وزیر امور خارجه پاکستان از طالبان خواست؛ برای تحقق اهداف صلح، با دولت افغانستان مستقیم و بی واسطه مذاکره کند.

به گزارش شامگاه جمعه ایرنا از تلویزیون «آج» پاکستان، شاه محمود قریشی در خصوص روند مذاکرات صلح افغانستان گفت: اسلام آباد بر بازگشت طالبان و دولت به میز مذاکره تأکید دارد.
وی با بیان این که تداوم گفت وگوها برای پایان جنگ هفده ساله در افغانستان ضروری است، افزود: تا زمانی که دو طرف گفت وگو نکنند، تلاش ها برای پایان جنگ در افغانستان بی ثمر خواهد بود.
قریشی اضافه کرد: پاکستان برای مذاکرات میان دولت آمریکا و طالبان افغانستان در ابوظبی که ریاض و امارات متحده عربی نیز حضور داشتند، نقش تعیین کننده داشت و آن مذاکرات مثبت و نتیجه بخش ارزیابی شده است.
به گزارش ایرنا این سخنان در حالی بیان می شود که گروه طالبان خواهان مذاکره با دولت افغانستان نیست اما آماده است با آمریکا گفت وگو کند.
رهبر حزب جماعت اسلامی پاکستان نیز در ملاقات با «عمر داوود زئی» نماینده ویژه رییس جمهوری افغانستان در امور صلح این کشور، گفت که از گفت ‌وگوهای مستقیم صلح میان دولت و گروه طالبان حمایت می‌کند.
مولانا سراج الحق، آغاز گفت ‌وگوهای مستقیم صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان را مهم دانست و افزود: امروز از ملت افغانستان برای صلح صدای واحدی شنیده می شود و آماده همکاری و حمایت از این روند هستیم.
در همین راستا،‌ داوود زئی نیز مولوی سراج الحق را در جریان تحولات اخیر روند صلح و اتحاد مردم افغانستان قرار داده و از وی خواست تا به منظور آغاز مذاکرات صلح میان حکومت کابل و طالبان همکاری کند.
شبس**آساق**6125**1917

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال