ارتش تایوان رزمایش شبه جنگی برگزار می کند

پکن- ایرنا- ارتش تایوان همزمان با افزایش تنش ها با چین، با هدف بالا بردن توان رزمی خود، رزمایش شبه جنگی برگزار می کند.

به گزارش ایرنا روزنامه یونیتی تایوان روز جمعه گزارش کرد این رزمایش با تمرینات رزمی انجام می شود و همزمان نگرانی های زیادی از تحولات در تنگه تایوان به وجود آمده است.
در همین حال تایوان می گوید چین همچنان این جزیره را زیر نظر دارد و برای آگاهی از تحولات و نفوذ در عرصه سیاسی آن به تایوان جاسوس اعزام می کند.
البته مقام های تایوانی هر گونه ارتباط میان این رزمایش با تنش های این جزیره با چین را تکذیب کرده و گفته اند تمریناتی که از یک هفته دیگر شروع می شود، بخشی از برنامه های مقرر نیروهای مسلح است.
تایوان سال ها است رزمایش هایی را در تنگه تایوان برگزار می کند و یکی از اصلی ترین اهداف آن این بوده است که بتواند توان خود را برای مقابله با حملات احتمالی چین افزایش دهد.
رزمایش از منطقه تایچونگ برگزار می شود و از روز هفدهم ژانویه بخش هایی از آن در ناحیه مرکزی تایوان و با عملیات شبیه سازی انجام می شود.
نیروهای زمینی، هوایی و دریایی تایوان در رزمایش شرکت دارند و از تسلیحات مختلف برای انجام حملات فرضی استفاده می شود.
قرار است در این رزمایش برای مدت یک ساعت و نیم از سامانه های مختلف موشکی و راکت انداز استفاده شود و همزمان بالگردهای آپاچی این جزیره به پرواز درآیند.
'شی جین پینگ' رییس جمهوری خلق چین به طور جدی تایوان را در سال جاری میلادی تهدید کرد و گفت هر اقدامی برای جدا سازی این جزیره از چین محکوم به شکست است به همین دلیل کارشناسان معتقد هستند برگزاری این رزمایش در این زمان، بیانگر نگرانی تایوان از این تهدیدات است.
چین و تایوان 40 سال است در آتش بس بسر می برند رییس جمهوری چین که فرمانده کل قوا است می گوید تایوان باید مانند ماکائو و هنگ کنگ با اصل یک چین اداره شود اصلی که حکومت فعلی تایوان آن را نمی پذیرد.
تسای اینگ ون تنهای زنی که تاکنون قدرت را در تایوان بدست گرفته است می گوید به دنبال تقویت ارتش تایوان است و می خواهد خریدهای تسلیحاتی بیشتری انجام دهد و بودجه بیشتری در اختیار ارتش قرار دهد.
وی این هفته در جریان مراسم اداره بازرسی وزارت دادگستری که شبیه ارگان بازرسی فدرال آمریکا است، گفت: چین در حال اعزام نیروهایی به تایوان برای جمع آوری اطلاعات است.
او افزود در جریان رسیدگی به 53 مورد از جاسوسی های مربوط به چین در تایوان در سال 2018 میلادی، 174 نفر که با نفوذ به شبکه های مختلف تایوان، اطلاعات جمع آوری کرده بودند، دستگیر شده اند.
چین هم در پایان سال 2018 میلادی اعلام کرد 100 پرونده جاسوسی مرتبط با تایوان داشته است و ماموران تایوانی از طریق مراکز دانشجویی اطلاعات جمع آوری می کرده اند ادعایی که تسای و حکومت زیر نظر وی رد کرده است.
آساق**231**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال