تداوم جنایات سعودی در یمن با کشتن دو غیرنظامی

تهران- ایرنا- 2 غیر نظامی در ادامه حملات ارتش عربستان به شهرستان های مرزی «رازح» و «منبه» در استان صعده واقع در شمال یمن کشته شدند.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا به نقل از شبکه خبری المسیره، یک جوان یمنی هنگام عبور از جاده ای در شهرستان مرزی رازح هدف تک تیراندازان سعودی قرار گرفت وکشته شد.
جوان دیگری نیز با آتش توپخانه سعودی ها به مناطق مسکونی در مرز عربستان جان باخت.
مناطق مسکونی و غیر نظامی یمن همواره از سوی ائتلاف متجاوزان هدف حملات زمینی، هوایی و دریایی قرار گرفته که به کشته و زخمی شدن ده ها هزار شهروند یمنی و تخریب زیرساخت های این کشور انجامیده است.
سخنگوی رسمی دولت نجات ملی یمن روز دوشنبه اعلام کرد: در پی حملات مستقیم ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان از 26 مارس 2015 (6 فروردین 1394) تا پایان سال 2018 به یمن، 15 هزار و 395غیرنظامی کشته و 24 هزار و 121 نفر نیز زخمی شده اند.
ضیف الله الشامی افزود: در پی بسته بودن فرودگاه صنعاء و جلوگیری از سفر بیماران برای درمان نیز، بیش از 17 هزار و 608 بیمار جان باخته اند.
وی تصریح کرد که تجاوز ائتلاف عربی به یمن فاجعه ای بوجود آورد که هم اکنون بیش از 22 میلیون نفر نیازمند کمک های فوری بوده و 3 میلیون و 450 یمنی نیز در داخل و بیش از 70 هزار نفر در خارج از کشور آواره هستند.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.
شبد**1480**1010

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال