تغییر ساختار، بهره وری را در وزارت آموزش و پرورش افزایش می دهد

تهران- ایرنا- قائم مقام مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش گفت: هدف از تجدید و تغییر ساختار این وزارتخانه، چابک سازی، افزایش بهره وری و جلوگیری از هم پوشانی است.

به گزارش روز پنجشنبه گروه علمی ایرنا از این وزارتخانه، «امیرعلی نعمت الهی» در افزود: مجموعه وزارت آموزش و پرورش بر این نکته تاکید دارند که ساختار سازمانی آن به شکلی نهایی شود که بهتر از گذشته از عهده ایفای وظایف و تکالیف خود بر آید.
وی افزود: رییس سازمان اداری و استخدامی کشور که خود سابقه معلمی دارد، با توجه ویژه ای موضوع تجدید ساختار این وزارتخانه را بررسی می کند.
نعمت اللهی درباره روند تجدید ساختار این وزارتخانه توضیح داد: این تغییرات در برخی از قسمت ها در مراحل نهایی است که برای نمونه می توان به ترکیب و تلفیق دو مرکز روابط عمومی و دفتر وزارتی و همچنین استمرار معاونت تربیت بدنی و سلامت اشاره کرد.
قائم مقام مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، فراهم آوردن فضای نشاط بیشتر در آموزش و پرورش با وجود همه کمبودهایی که وجود دارد را دلیل اصلی حفظ معاونت تربیت بدنی و سلامت برشمرد.
وی در رابطه با دفتر امور زنان نیز گفت: گرچه هنوز این موضوع نهایی نشده اما تاکید دولت و همچنین وزیر آموزش و پرورش همواره بر استفاده از نقش موثر و متمایز بانوان در وزارت آموزش و پرورش است و در همین راستا به همکاران فرهنگی و جامعه بانوان کشور اطمینان می دهیم که در این رابطه تدبیر ویژه ای خواهیم داشت و حتما به نقش ویژه بانوان و دانش آموزان دختر در وزارت آموزش و پرورش بیش از گذشته توجه خواهد شد.
نعمت الهی یادآور شد: مدیریت و اداره وزارت بزرگ آموزش و پرورش نیاز به همفکری، همراهی، هم افزایی و نقد سازنده به دور از موضع گیری های سیاسی و شخصی دارد و از همه نقدهای دلسوزانه و مشفقانه استقبال و حمایت می کنیم و امیدواریم بتوانیم بهتر از گذشته برای نظام تعلیم و تربیت موثر باشیم و در راستای اجرای سند تحول بنیادین حرکت کنیم.

** سرپرست دفتر امور مجلس منصوب شد
همچنین به دنبال ادامه روند تغییرات در نظام آموزشی کشور، «محمد خرم» که آبان ماه امسال به سمت «مشاور وزیر» منصوب شده بود، با حفظ سمت به عنوان «سرپرست دفتر امور مجلس» منصوب شد.
بطحایی پیش از این با ادغام دو حوزه دفتر وزارتی و مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی، واحد سازمانی جدیدی با عنوان مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی شکل داد و «امیرعلی نعمت اللهی» معاون حقوقی و امور مجلس وزارتخانه را به عنوان قائم‌مقام وزیر و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی وزارت آموزش و پرورش منصوب کرد.
به دنبال صدور این حکم بود که مرتضی نظری که پیش از این رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش بود، در پیامی رفتن خود از روابط عمومی را به طور رسمی اعلام کرد تا اینکه امروز طی حکمی از سوی وزیر آموزش و پرورش به عنوان مشاور در امور مطالعات اجتماعی منصوب شد.
به گزارش ایرنا، تیرماه امسال سیدمحمد بطحایی از تغییر ساختار این وزارتخانه و کم شدن یک معاونت آن خبر داد و گفت: ساختار جدید برای بررسی و تایید به سازمان امور اداری و استخدامی ارسال می‌شود.
وزارت آموزش و پرورش دارای 6 معاونت شامل «معاونت آموزش ابتدایی»، «معاونت آموزش متوسطه»، «معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی»، «معاونت حقوقی و امور مجلس»، «معاونت پرورشی و فرهنگی» و «معاونت تربیت بدنی و سلامت» است.
علمی*9294*2025

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال