اعتصاب، فرودگاههای آلمان را مختل کرد

تهران - ایرنا - خبرگزاری «آسوشیتدپرس» امروز (پنجشنبه) گزارش داد: اعتصاب کارکنان امنیتی سه فرودگاه آلمان، برنامه پرواز هواپیماها در این کشور را مختل کرده است.

این خبرگزاری آمریکایی افزود: پیشتر اتحادیه تجاری آلمان مستقر در برلین (ver.di) از کارکنان فرودگاه های «دوسلدورف»، «کلن بن» و «اشتوتگارت» دعوت کرده بود تا امروز ( پنجشنبه) دست از کار بکشند.
خبرگزاری آلمان (دی پی آ) گزارش داد که صدها پرواز در این سه فرودگاه لغو شده اند که می توانند به سرگردانی 110 هزار مسافر منجر شود.
فرودگاه های دیگر در آلمان نیز تحت تاثیر این اعتصاب قرار گرفته اند، از جمله در برلین 90 پرواز در فرودگاه «تگل» ( Tagel ) و چهار پرواز دیگر در فرودگاه «شونفلد» ( Schoenefeld ) لغو شدند.
مقامات اتحادیه تجاری آلمان گفته اند که پیشنهاد افزایش دو درصد حقوق کارکنان برای مدت دو سال عامل محرک اعتصاب کارکنان بخش امنیت پرواز در فرودگاههای این کشور است. این اتحادیه خواستار افزایش حقوق همه کارکنان بخش بازرسی های امنیتی فرودگاه به میزان 20 یورو یا (22.81 دلار) درساعت است.
به گزارش ایرنا، پایین بودن دستمزد پیش از این نیز به اعتصاب سراسری کارکنان راه آهن آلمان و سرگردانی مسافران منجر شده بود.
اروپام**9158**1651

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال