شاهرخی: تیم ملی فوتبال به فرد خاصی تعلق ندارد

تهران- ایرنا- سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: تیم ملی متعلق به مردم ایران است و هیچکس حق ندارد با اظهارنظرهای شخصی این تیم را وارد حاشیه کند.

«همایون شاهرخی» روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص حضور تیم ملی کشورمان در هفدهمین دوره جام ملت های آسیا اظهار داشت: تیم ایران در دیدار نخست خود مقابل یمن بازی قدرتمندانه ای به نمایش گذاشت و اگر قرار است قهرمان این مسابقات شویم باید در تمام بازی ها اینگونه عمل کنیم.
وی ادامه داد: ملی پوشان ما هشت سال است در کنار هم بازی می کنند و طبیعی است نسبت به سایر تیم های دیگر آسیا هماهنگ تر باشند. تیم کشورمان از نظر تاکتیک و مهارت از بهترین های آسیا به حساب می آید.
سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: جام ملت های امسال ثابت کرد سطح فوتبال آسیا به شدت افت کرده است. اگر تیم هایی چون کره جنوبی و ژاپن در بازی های نخست خود چندان قدرتمند ظاهر نشدند به این دلیل است که نگاه آنها به آینده است و در هر دوره از جام ملت های آسیا ترکیب خود را جوان می کنند تا برای جام جهانی تیمی قدرتمند ساخته و پرداخته کنند.
وی تصریح کرد: شرایط آنها با تیم ملی ایران کاملا متفاوت است و متاسفانه ما بازیکنان را تا هر سنی که بخواهند بازی کنند به تیم ملی دعوت می کنیم.
شاهرخی با انتقاد از صحبت های اخیر کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان علیه برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات تیم پرسپولیس اظهار داشت: متاسفانه برخی به دنبال این هستند که بعد از کسب یک پیروزی دیگران را تخریب کنند. یک مربی حرفه ای پس از هر پیروزی باید آرامش بیشتری در تیم خود ایجاد کنم و امیدوارم روزی فرا برسد که همه در فوتبال ایران همدل باشیم.
وی تاکید کرد: تیم ملی متعلق به مردم ایران است و به فرد خاصی تعلق ندارد. بنابراین کسی نباید فکر دیگری در خصوص تیم ملی کند. حیثیت ملی برای ما ایرانی ها از هر چیزی مهم تر است.
پیشکسوت باشگاه پاس در خصوص راه اندازی مجدد این تیم گفت: از این اتفاق بسیار خوشحالم و جای این باشگاه ریشه دار در تهران خالی بود.
دیدار دو تیم ملی فوتبال ایران و ویتنام از گروه چهارم جام ملت های آسیا 2019 ساعت 14 و 30 دقیقه روز شنبه 22 دی ماه در ورزشگاه آل نهیان شهر ابوظبی برگزار می شود.
تیم ایران بازی نخست خود را برابر یمن با برتری 5 بر صفر به پایان رساند.
تیم ایران در این دوره از جام ملت ها با تیم های عراق، ویتنام، یمن همگروه است.
ورزشی**9118**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال