رئیس فدراسیون اسکواش: 6 تیم در مسابقات غرب آسیا حاضر خواهند شد

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون اسکواش گفت: در تلاش هستیم کشورهای قطر، کویت، عراق، لبنان و دو تیم از ایران در رقابت های غرب آسیا حضور پیدا کنند.

«مسعود سلیمانی» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در خصوص میزبانی گرگان در مسابقات غرب آسیا، افزود: مسابقات غرب آسیا از 30 بهمن تا پنجم اسفند ماه در گرگان برگزار خواهد شد. اکنون حضور عراق در این رقابت ها قطعی شده و کویت نیز آمادگی خود را اعلام کرده است. در همین راستا با اردن هم در حال رایزنی هستیم و امیدوارم این کشور نیز در رقابت های غرب آسیا حاضر شود.
وی ادامه داد: همچنین طی مذاکراتی که با شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک داشتیم قرار شد آنها نیز با ارسال نامه ای به فدراسیون اسکواش غرب آسیا حمایت خود را از برگزاری این مسابقات اعلام کنند.
رییس فدراسیون اسکواش، گفت: تیم ایران با دو تیم بزرگسالان و جوانان راهی غرب آسیا خواهد شد که ترکیب اصلی تیم بزرگسالان 15 بهمن ماه در پایان اردو انتخابی مشخص خواهد شد. حضور سجاد زارعیان و نوید ملک ثابت در ترکیب تیم بزرگسالان قطعی است.
وی با تاکید بر موفقیت های آرین جعفر طیبی اسکواش باز نوجوان کشورمان، خاطرنشان کرد: آرین جعفر طیبی که توانست رنکینگ 5 آسیا را کسب کند از دل استعدادیابی این فدراسیون بیرون آمده است. 25 دی ماه یعنی همزمان با انتخابی تیم ملی پسران کمتر از 13 و 15 سال در شیراز، فراخوان استعدادیابی کمتر از 11 ساله ها در باشگاه انقلاب تهران برگزار می شود.
سلیمانی با بیان اینکه تا پیش از پایان سال مسابقات انتخابی تمامی تیم های ملی به پایان می رسد، عنوان کرد: هدف ما حضور در مسابقات انفرادی قهرمانی بزرگسالان و جوانان آسیا در اردیبهشت ماه سال آینده است و قصد داریم بهترین نفرات را به این رقابت ها اعزام کنیم.
وی حضور دو بازیکن خارجی در مسابقات پدل را بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: در این رقابت ها مازیار یاوری و ارسلان محمدی از کشورمان به همراه تیم منتخب دو بازیکن قطری و اسپانیایی راهی فینال شدند و پس از برپایی این مسابقات، استان ها به دنبال تشکیل کمیته پدل هستند. همچنین در بهمن ماه با یک تیم 8 نفره به خراسان جنوبی می رویم که سومین مجموعه پدل در این شهر افتتاح شود.
رئیس فدراسیون اسکواش ادامه داد: به دنبال اعزام تیم های خود در اسفند ماه هستیم تا تیم 15 نفر را از ایران به قطر بفرستیم و در مسابقات چندجانبه برای نخستین بار شرکت کنند و در این رقابت ها اسپانیا، قطر و ژاپن نیز حضور دارند.
سلیمانی همچنین درباره باشگاه اسکواش انقلاب افزود: بعد از 15 سال باشگاه اسکواش انقلاب که در اختیار بخش خصوصی بود با قراردادی به فدراسیون اسکواش واگذار شد و اینگونه می توانیم به راحتی تیم های خود را حمایت کنیم.
رئیس فدراسیون اسکواش در پایان با بیان اینکه دیگر به قهرمانی آسیا بسنده نمی کنیم، گفت: در 27 دی ماه برای حضور در اجلاس جهانی تایلند به تایلند می رویم تا بتوانیم مجوز حضور در المپیک 2024 را کسب کنیم.
ورزشی**9128**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال