رسانه پاکستانی؛

همکاری ایران، پاکستان و ترکیه به ثبات منطقه می انجامد

اسلام آباد - ایرنا -روزنامه اردو زبان «نوای وقت»چاپ شهر اسلام آباد، در مقاله ای با عنوان «سفر نخست وزیر پاکستان به ترکیه و ثبات در عالم اسلام» به قلم «اسدالله غالب» نوشت: همکاری منطقه ای ایران، پاکستان و ترکیه به ثبات منطقه منجر می شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا نگارنده مقاله روزنامه نوای وقت پاکستان به تشریح نقش پاکستان در حل معضلات منطقه و کمک به رفع اختلافات میان کشورهای اسلامی از جمله ایران و عربستان پرداخته است.
در این سرمقاله از عملکرد دولت پیشین پاکستان به نخست وزیری نواز شریف مبنی بر اینکه به صورت مستقل، وزیری در منصب وزارت خارجه تعیین نکرده بود، انتقاد شده است.
نگارنده مقاله می افزاید: پاکستان روابط نزدیکی با ایران و ترکیه دارد و اکنون هیچ قدرتی نمی تواند رهبران این سه کشور شامل حسن روحانی، عمران خان و رجب طیب اردوغان را تضعیف کند.
«اسدالله غالب» نوشت: در حال حاضر عالم اسلام با چالش هایی نظیر سلطه نامشروع صهیونیسم بر فلسطین، اوضاع اسفناک در کشمیر و جنگ و خونریزی در سوریه و یمن روبرو بوده و نخست وزیر پاکستان پیشنهاد میانجیگری حل این مساله را نیز ارائه کرده است.
نگارنده مقاله می افزاید: پاکستان هم با ایران و هم با عربستان روابط خوبی دارد و انتظار می رود، دو کشور پیشنهاد میانجیگری دولت اسلام آباد را بپذیرند که به کمک آن، تلاش ها برای پایان دادن به جنگ یمن با 100 درصد موفقیت همراه شود.
در این سرمقاله آمده است: سوریه نیز با اوضاع وخیم دست و پنجه نرم می کند و آمریکا با حمایت از تروریست ها داعش این کشور در مرحله خطرناکی قرار داده است.
در حقیقت آمریکا و ناتو با ایجاد جنگ های مختلف مردم کشورهای منطقه از جمله مسلمانان را شدیدا تحت تاثیر تبعات منفی این جنگ ها قرار داده اند.
آساق*274*6125**1663**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال