ابتکار شهرداری دومین کلانشهر ایران برای ترویج نشاط عمومی

مشهد- ایرنا- 'بخند که شهر به لبخند تو زنده است، به لبخند تو شهر زیبا می شود، لبخند تو آیین دعای همه ما و من به لبخند تو مشتاق که نه محتاجم' جملاتی هستند که این روزها در قالب 'پویش لبخند مشهد' در گوشه و کنار دومین کلانشهر بزرگ ایران نقش بسته اند.

به گزارش ایرنا افزایش نشاط، شادی و سرزندگی مهمترین و اساسی ترین شعار شورای پنجم شهر مشهد و مدیریت شهری این کلانشهر طی دو سال اخیر بوده که مدیریت شهری در راستای تحقق آن در فصول مختلف اقداماتی انجام داده است.
بر همین اساس 'پویش لبخند مشهد' ایده جدید شهرداری مشهد در چارچوب تحقق همین هدف است که در آغازین روزهای زمستان امسال در قالب نصب تابلوهای متعدد و جملاتی با مضمون دعوت شهروندان به لبخند سعی کرده کانون زندگی شهری در این خطه گرمتر از همیشه باشد.

* شهر در انتظار لبخند شما
محمدرضا کلایی شهردار مشهد در یادداشتی هدف از پویش لبخند مشهد را که از دیروز در این کلانشهر فعال شده اینچنین توصیف کرد:
زندگی بر وفق مراد نیست، اوضاع اقتصادی آنچنان که باید سامان ندارد و تهدیدهای خارجی هم مثل بسیاری از دوران 40‌ سال گذشته وجود دارد. اما چه باید کرد؟ باید اخم کرد؟ به زمین ‌ وزمان لعنت فرستاد؟ در دشمنی با اطرافیان کوشید و تلاش کرد در رقابت با آنها پیروز شد؟ خیر، باید شاد بود. باید مهربان بود و باید عشق ورزید. شاد بودن تنها انتقامی است که می ‌توان از زندگی گرفت و لبخند و مهربانی تنها مرهمی است که می‌ تواند ما را دوش به دوش یکدیگر، پیروز این ‌روزهای سخت کند. هر چه باشد ما از روزهای سخت دفاع مقدس، فداکاری و مهربانی را آموخته‌ ایم و زمان آن است که باز هم این آموخته را بکار گیریم و زندگی زیباتر را رقم بزنیم. وقت آن است که دست‌ کم هر بار که بنرهای کمپین لبخند شهر را می ‌بینیم تلاش کنیم تا چند ثانیه ذهن خود را از دغدغه و افکار زیانبخش خالی کنیم. اجازه دهیم تا بتدریج لبخند تبدیل به عادت ما شود. شهر و آینده در انتظار لبخند ماست.

* اکران 450 تابلوی پویش لبخند
مدیرکل روابط عمومی شهرداری مشهد نیز گفت: از دیروز هجدهم دی ماه تابلوهای طرح لبخند با هدف گسترش فرهنگ لبخند زدن در بین شهروندان در تمامی فضاهای تبلیغاتی مشهد به صورت گسترده اکران شده و چهره‌ های خندان مردان، زنان و کودکان شاد را به تصویر کشیده است.
محمدرضا اسماعیل زاده به نصب 450 تابلو در همین چارچوب اشاره و بیان کرد: بزرگترین تابلو طرح لبخند در عرصه میدان شهدا به متراژ شش هزار مترمربع حاوی هشت پیام با عنوان 'لبخند شهر' برپا شده است.
وی عبارات 'لبخند که می ‌زنی بهار می ‌شود، لبخند طرح مهربانی در بوم زندگی، افق دریایی از نور است و لبخند، لبی پر زخنده دلی پر امید و بخند که شهر به لبخند تو زنده است، به لبخند تو شهر زیبا می شود' را مضامینی برشمرد بر این تابلوها نقش بسته اند.
او ادامه داد: سایر تابلوها نیز در تمام مناطق 13گانه شهر مشهد جانمایی شده و به مدت 10 روز به روی مردم شهر لبخند می‌ زنند. این تابلوها با هشت پیام و 25 طرح متفاوت آذین ‌بندی شده اند.
مدیرکل روابط عمومی شهرداری مشهد گفت: ایجاد فضای متفاوت روحی و ترویج فرهنگ مهربانی بین مردم از دیگر اهداف اکران این تابلوها است لذا امیدواریم با انتشار پیام آنها، کمی از تنش‌ای روانی زندگی در محیط شهری کاسته می شود.
وی افزود: منتظر دریافت بازخورد اکران تابلوهای طرح لبخند از سوی شهروندان هستیم تا میزان موفقیت اکران این تابلوها را از نگاه شهروندان بسنجیم لذا از کارشناسان مباحث اجتماعی می خواهیم در زمینه اثربخشی بیشتر طرحهایی از این دست وارد عمل شوند و نظرات خود را مطرح کنند.
کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد سالانه پذیرای حدود 30 میلیون زائر و مسافر از اقصی نقاط ایران و جهان است.
7505/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال