پهپاد ناشناس، پروازهای فرودگاه هیترو لندن را مختل کرد

لندن- ایرنا- منابع انگلیسی شامگاه سه شنبه در خبری فوری از اختلال در پروازهای بزرگترین فرودگاه این کشور به دلیل مشاهده یک پهپاد ناشناس خبر دادند.

به گزارش ایرنا، مقام‌های فرودگاه هیترو ضمن تأیید این خبر اعلام کردند که باند شمالی فرودگاه بسته ‌شده است.
در پیامی که در توییتر منتشر شده، آمده است که تمام پروازهای خروجی از این فرودگاه متوقف‌شده و پلیس مشغول انجام تحقیقات دراین‌باره است.
پلیس لندن نیز ضمن اعلام این خبر افزود که توقف پروازهای فرودگاه هیترو اقدامی پیشگیرانه برای حفظ امنیت مسافران و کارکنان این فرودگاه است.
گزارش‌های منتشر شده حاکی است که اختلال به وجود آمده، منجر به سر درگمی تعداد زیادی از مسافران در این فرودگاه شده است.
این حادثه کمتر از یک ماه پس ‌از آن صورت می‌گیرد که بر اثر پرواز پهپادهای ناشناس در اطراف فرودگاه گاتویک لندن، صدها پرواز لغو و ده هزار مسافر سرگردان شدند.
این وضع، سه روز فرودگاه گاتویک را به تعطیلی کشاند تا در نهایت، ارتش انگلیس با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته نظامی، پهپادهای مزاحم را زمین‌گیر کرد و سرانجام فعالیت این فرودگاه پس از 72 ساعت از سر گرفته شد.
مقام‌های دو فرودگاه گاتویک و هیترو لندن هفته گذشته از تصمیم خود برای خرید تجهیزات ضد پهپاد خبر دادند. این تجهیزات چند ده میلیون پوندی، از همان نوعی است که توسط ارتش برای زمین‌گیر کردن پهپادهای مزاحم به کار گرفته شد.
دولت انگلیس نیز در نظر دارد تا برای جلوگیری از تکرار بحران فرودگاه گاتویک، قدرت پلیس این کشور را برای مقابله با پرواز پهپادهای مزاحم و غیرقانونی افزایش دهد.
گفتنی است؛ این تحولات در حالی صورت می‌گیرد که سطح هشدار امنیتی در انگلیس اکنون در مرحله شدید قرار دارد که به معنای احتمال زیاد وقوع حمله تروریستی در این کشور است.
شبس**اروپام**هـ ن**1917

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال