معاون ارتباطات بین الملل دفتر رهبری در گفت وگو با ایرنا:

آمریکا نگران حضور فرهنگی ایران در منطقه است

تهران- ایرنا- معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری می گوید: جمهوری اسلامی ایران در کشورهای منطقه حضور فرهنگی دارد و فعالیت نظامی و مستشاری با درخواست دولت های قانونی آنها بوده است.

حجت الاسلام محسن قمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا در مورد اتهاماتی که کشورهای غربی و برخی کشورهای عربی در باره ترویج شیعه گری به ایران وارد می کنند؛ گفت: انقلاب اسلامی با شناسنامه اسلامی به پیروزی رسید و مطرح شد و در این بین اصولا مسئله شیعه گری مطرح نبوده است و امروز هم مطرح نیست.
وی ادامه داد: اگر جمهوری اسلامی امروز در منطقه اقداماتی را انجام می دهد نه بخاطر اشاعه شیعه گری بلکه بخاطر آرمان های اصولی انقلاب اسلامی است. به عنوان مثال اگر جمهوری اسلامی به دنبال شیعه گری در منطقه بود حمایت از فلسطین و افغانستان دیگر لزومی نداشت. در حالی که در طول چهل سال گذشته نظام جمهوری اسلامی بیشترین جمایت را از فلسطین انجام داده است که یک کشور سنی مذهب است.
قمی با بیان ینکه جمهوری اسلامی خود را موظف به دفاع از مظلوم می داند که برای نظام سلطه غیر قابل تحمل است ، افزود: ایران هیچ وقت ادبیات شیعی را در منطقه اشاعه نداده است اما آمریکا و برخی کشورهای دیگر از حضور فرهنگی ایران نگران هستند.
معاون بین الملل دفتر رهبری در پاسخ به این سوال که هدف از طرح این اتهامات علیه جمهوری اسلامی چیست؟ هم اظهار کرد: طبیعی است کسانی که می خواهند در سال های آینده تمام حقوق مردم فلسطین را به تاراج ببرند و در منطقه سیطره همه جانبه پیدا کنند از حضور فرهنگی و اشاعه فرهنگ مقاومت در کشورهای منطقه ناراحت خواهند بود. نگران هستند که فرهنگ مقاومت در کشورهای منطقه تقویت بشود بنابراین انگشت اتهام را به سوی ایران گرفته اند تا افکار عمومی منطقه و دنیا را فریب بدهند اما به نظرم امروز افکار عمومی در منطقه و دنیا کاملا هوشیار است و تشخیص می دهد که عامل خشونت در منطقه اشاعه کدام گفتمان و فرهنگ است.
وی افزود: استانداردهای دوگانه غربی ها در این مسئله هم نمود پیدا کرده است. در حالی که همه اسناد و پژوهش های محققان نشان می دهد که گفتمان وهابی گری که از سوی دولت عربستان در حال ترویج است عامل خشونت ها در سطح منطقه غرب آسیا است اما نه تنها حمله ای از سوی غرب به عربستان صورت نمی گیرد بلکه در جهت هموار کردن اشاعه گفتمان وهابی به ایران به عنوان رقیب این گفتمان حمله می کنند.

**9487**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال