نخستین استاد بین المللی شطرنج ایران درگذشت

تهران – ایرنا – پیشکسوت و استاد بین‌المللی شطرنج ایران شب گذشته (دوشنبه) و پس از تحمل یک دوره بیماری طولانی مدت در سن 61 سالگی دار فانی را وداع گفت.

به گزارش ایرنا، « خسرو هرندی » عناوینی مانند قهرمانی جوانان کشور در سال 1348 و قهرمانی کشور در سال 1350 در کارنامه دارد؛ او در سال 1354 با حضور در مسابقات غرب آسیا و موفقیت در این مسابقات توانست نخستین استاد بین المللی شطرنج ایران لقب گیرد.
وی در سال های دور علاوه بر قهرمانی شطرنج ایران، عنوان قهرمانی زون 3.1 آسیا را نیز در اختیار داشت. پیشکسوت شطرنج ایران در مسابقات قهرمانی شطرنج تیمی دانشجویان جهان در سال 1972 در گراتس بر روی میز یک در ترکیب تیم ایران بود.
هرندی در سال های پس از انقلاب ارتباط خود را با فدراسیون قطع نکرد بلکه به عنوان مربی در تیم های مختلف مشغول فعالیت بود و در سال 2009 توانست به درجه مربیگری ارشد فیده برسد.
هرندی در سال 2010 در اولین دورهٔ قهرمانی شطرنج پیشکسوتان آسیا به قهرمانی رسید.
این پیشکسوت شطرنج مهرماه سال جاری و پس از درخشش جوانان ایران در مسابقات جهانی گفت: پرهام مقصودلو و علیرضا فیروز جا استعداد قهرمانی جهان را دارند. ورزشکاران نباید به دنبال بهانه جویی باشند و باید با قدرت به کار خود ادامه دهند تا بتوانند به جایگاه های بهتری برسند.
ورزشی ** 2052**9118

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال