وزیراسبق گردشگری الجزایر:

توطئه ها علیه سوریه با شکست مواجه شده است

الجزیره-ایرنا- «عبدالقادر بن قرینه» رئیس حزب «سازندگی ملی» و وزیر اسبق گردشگری الجزایر تلاش برخی کشورهای منطقه برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب را اقدامی درست دانست و گفت، تحولات کنونی در منطقه نشان می دهد طرح ها و توطئه های هفت ساله دشمنان سوریه با شکست مواجه شده است.

بن قرینه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت، عضویت سوریه در اتحادیه عرب بنا بر دستور برخی کشورهای غربی به حالت تعلیق درآمد و بازگشت این کشور به اتحادیه عرب به معنای شکست طرح های استکبار جهانی طی هفت سال گذشته است.
این شخصیت الجزایری در ادامه با اشاره به مخالفت الجزایر با تعلیق عضویت سوریه در اتحادیه عرب گفت:' ما از ابتدا تاکید کردیم مخالف هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی کشورها هستیم .'
بن قرینه افزود، آزادی و زندگی شرافتمندانه و دمکراسی حق همه مردم است اما خشونت و دست به اسلحه بردن راه حل نیست .
وزیر پیشین گردشگری الجزایر رژیم های هم پیمان استکبار جهانی را عامل بسیاری از مشکلات در سوریه و ویرانی ها و کشتار در این کشور دانست و گفت، برخی حکام در کشورهای منطقه به بهانه حمایت از دمکراسی، به تروریست ها کمک مالی و تسلیحاتی می کردند و این در حالی است که کشورهای آن ها بویی از دمکراسی نبرده است و خود آن ها هیچ اعتقادی به مردم سالاری ندارند.
رئیس حزب سازندگی ملی الجزایر اتفاقات چند سال پیش در منطقه بویژه در عراق، یمن ، سوریه و منطقه ساحل آفریقا را نتیجه سیاست ها و طرح های غربی ها برای غارت منابع این کشورها و ویران کردن آن دانست و گفت، استکبارگران می خواهند حقوق مردم فلسطین را نیز پایمال کنند.
این شخصیت الجزایری در پایان گفت، همه باید به سوریه کمک کنند تا زخم هایش التیام یابد و جایگاه خود را در منطقه بازیابد و با قدرت بیشتر به حمایت از فلسطین بپردازد.
«اتحادیه عرب» 25 آبان 1391 و در پی آغاز بحران در سوریه، عضویت این کشور را که خود از موسسان آن بود، به حالت تعلیق درآورد.
رسانه های منطقه ای و بین المللی طی هفته های گذشته اخبار زیادی در خصوص تلاش برخی کشورهای عربی و از جمله تونس و الجزایر برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب منتشر کرده اند.«عمر البشیر » رئیس جمهوری سودان طی هفته های اخیر به دمشق رفت و با «بشار اسد » رئیس جمهوری سوریه دیدار کرد.امارات نیز اخیرا اقدام به بازگشایی سفارت خود در دمشق کرد.
خاورم **472**2041**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال