پیروزی حزب عوامی بنگلادش ، تروریستها را روانه هند کرد

تهران - ایرنا - روزنامه هند تودی مدعی شد به دنبال پیروزی حزب عوامی در انتخابات سراسری بنگلادش و احتمال افزایش سرکوب مخالفین، گروه‌های تروریستی این کشور در حال خروج از بنگلادش و ورود به مرزهای شرقی هند هستند.

به گزارش ایرنا به نقل از این رسانه هندی، مراکز اطلاعات خارجی کشور طی گزارشات متعدد عنوان کرده‌اند، با پیروزی حزب عوامی در انتخابات بنگلادش و افزایش ترس سرکوب شدید در کشور، رهبران گروه تروریستی «جمعیت المجاهدین» (JMB) به‌تازگی برای ورود به خاک هند به مرزهای بین‌الملل نزدیک شده‌اند.
بر اساس گزارشات بدست آمده، در حال حاضر گروه‌های تروریستی به مرز بین‌المللی در نزدیکی بنگال غربی و ایالت «تریپورا» رسیده‌اند و به دنبال فرصتی برای ورود به کشور هند هستند این در حالی است که از طرف برخی از نیروهای خود در هند نیز مورد حمایت قرار می‌گیرند.
افسران اطلاعاتی سازمان‌های مختلف هند پیش از این فهرستی از رهبران جمعیت المجاهدین را که به دنبال نفوذ در هند و ایجاد عملیات خرابکارانه در این کشور هستند را تهیه کرده بودند.
گروه جمعیت المجاهدین در کنار حزب ملی‌گرای بنگلادش در انتخابات گذشته سراسری بنگلادش در رقابت با حزب عوامی این کشور شکست خوردند.
به گفته کارشناسان امنیتی، پیروزی حزب عوامی بیانگر آن است که جریان سرکوب گروه‌های مخالف که در صدد انجام فعالیت‌های تروریستی در خاک بنگلادش هستند با افزایش بیشتری نسبت به سابق ادامه خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، کمیسیون انتخابات بنگلادش در هفته گذشته اعلام کرد، ائتلاف حزب عوامی به رهبری شیخ حسینه نخست وزیر این کشور توانست 287 کرسی از مجموع 298 کرسی پارلمان 300 عضوی را کسب کند در حالی حزب ملی که حزب اپوزیسیون محسوب می‌شود، شش کرسی را از آن خود کرد.
هلال اودین احمد دبیر کمیسیون انتخابات نیز با حضور در برنامه تلویزیونی به حزب عوامی برای پیروزی در انتخابات را تبریک گفت.
احزاب مخالف بنگلادش پیش از این نیز بارها اعلام کرده بودند که حزب حاکم شدیداً منتقدین و مخالفین را تحت سرکوب و بازداشت قرار داده است و تنها یک هفته قبل از برگزاری انتخابات هزاران مخالف دولت بازداشت و حتی در روز انتخابات کلیه مسیرهای ارتباطی از طریق اینترنت توسط دولت قطع گردید.
آساق**9473**1663**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال